אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספורטאי עבר, שיאני שכר: מי המרוויחים הגדולים של 2013? צילום: בלומברג

ספורטאי עבר, שיאני שכר: מי המרוויחים הגדולים של 2013?

אף שהם תלו את נעלי הספורט ומדי הנבחרת, כוכבי העבר האלה ממשיכים לגלגל סכומים מסחררים מחסויות, הופעות פומביות ונאומים

06.03.2014, 21:31 | שירות כלכליסט

ספורטאי עבר לא בהכרח נחים על זרי הדפנה. אף שהם כבר אינם על המגרש או על המסלול, הם בכל זאת מנהלים קריירה פוסט-ספורטיבית המכניסה לכיסם הכנסה מסחררת משכר,הענקת חסויות, הופעות פומביות ונאומים. מגזין פורבס ערך דירוג של ספורטאי העבר הרווחיים ביותר לשנת 2013. הדירוגים לא כוללים הכנסות מהשקעות.

קראו עוד בכלכליסט

1. מייקל ג'ורדן

 

רווח: 90 מיליון דולר

שנת פרישה: 2003

גיל: 51

רוב רווחיו של ג'ורדן נובעים מתגמולים ממכירות קולקציית נייקי הנושאת את שמו. הוא גם מעניק את חסותו לחברות אחרות כגון היינס, גייטורייד ועוד. הוא גם מחזיק ב-80% מקבוצת שרלוט בובקאטס.

מייקל ג מייקל ג'ורדן. רוב רווחיו נובעים מהתגמולים מקולקציית נייקי הנושאת את שמו | צילום: אי פי איי מייקל ג

2. ארנולד פאלמר

 

רווח: 40 מיליון דולר

שנת פרישה: 2006

גיל: 84

אלוף הגולף נהנה במיוחד משנת 2013 - קולקציית המשקאות הנושאת את שמו הגיעה לשווי של 200 מיליון דולר והיא נמכרת בכל אסיה. כמו כן בבעלותו 400 חנויות ספורט ומוצרי עור ברחבי אסיה.

ארנולד פאלמר. קולקציית המשקאות הנושאת את שמו הגיעה לשווי של 200 מיליון דולר, צילום: אימג ארנולד פאלמר. קולקציית המשקאות הנושאת את שמו הגיעה לשווי של 200 מיליון דולר | צילום: אימג'בנק, Gettyimages ארנולד פאלמר. קולקציית המשקאות הנושאת את שמו הגיעה לשווי של 200 מיליון דולר, צילום: אימג

3. דיוויד בקהאם

 

רווח: 37 מיליון דולר

שנת פרישה: 2013

גיל: 38  

בקהאם תלה את נעלי הספורט בשנה שעברה אך זה עשור הוא מתכנן את הקריירה השנייה שלו. בהתאם לכך חתם בקהאם על הסכמים עם Coty ורשת H&M. כמו כן, הוא הוסיף את שמו להסכמים עסקיים באסיה עם חברות מובילות.

דיוויד בקהאם. הסכמים עם חברות מובילות באסיה, צילום: איי אף פי דיוויד בקהאם. הסכמים עם חברות מובילות באסיה | צילום: איי אף פי דיוויד בקהאם. הסכמים עם חברות מובילות באסיה, צילום: איי אף פי

4. ג'ק ניקלאוס

 

רווח: 30 מיליון דולר

שנת פרישה: 2005

גיל: 74

ניקלאוס ייסד את חברת Nicklaus Design לפני כמעט 45 שנה. מאז תכננה החברה למעלה מ-380 מסלולי גולף. רוב פעילותה של החברה כיום מתרחשת באסיה.

 ג ג'ק ניקלאוס. החברה שבבעלותו תכננה יותר מ-380 מסלולי גולף | צילום: אימג'בנק, Gettyimages  ג

5. מג'יק ג'ונסון

 

רווח: 22 מיליון דולר

שנת פרישה: 1996

גיל: 54

ג'ונסון הכניס לכיסו למעלה מ-100 מיליון דולר ממכירות 105 סניפי סטארבקס ונתח של 4.5% בלוס אנג'לס לייקרס. הוא עדיין מחזיק בנתח מהלוס אנג'לס דודג'רס ומנבחרת הנשים לוס אנג'לס ספארקס. בבעלותו גם פעילות עסקית בתחומי הביטוח, הבריאות, המזון וכוח אדם.

מג מג'יק ג'ונסון. 100 מיליון דולר ממכירת סניפי סטארבקס | צילום: בלומברג מג

6. שאקיל אוניל

 

רווח: 20 מיליון דולר

שנת פרישה:2011

גיל: 41

"שאק" מבסס את עסקיו באמצעות פעילות ענפה ברשתות החברתיות - בטוויטר לבדה יש לו למעלה משמונה מיליון מעריצים. כדורסלן העבר אף מחזיק בהסכמי חסויות עוד מימיו על המגרש עם חברות כגון ביואיק וכן הסכמי זכיינות על רשתות ענק כגון מייסיס. אוניל אף השיק משקה וקולקציית נעליים מצליחה על שמו.

שאקיל אוניל. עסקיו מבוססים על פעילות ענפה ברשתות החברתיות, צילום: איי פי שאקיל אוניל. עסקיו מבוססים על פעילות ענפה ברשתות החברתיות | צילום: איי פי שאקיל אוניל. עסקיו מבוססים על פעילות ענפה ברשתות החברתיות, צילום: איי פי

7. גארי פלייר

 

רווח: 19 מיליון דולר

שנת פרישה: 2009

גיל: 78

לאחר פרישתו ייסד פלייר חברה לתכנון מסלולי גולף, ולפי שעה לחברה 40 פרויקטים בהקמה. פלייר אף מעניק חסויות לחברות כגון SAP ורולקס.

גארי פלייר. לחברה לתכנון מסלולי גולף שבבעלותו 40 פרויקטים בהקמה גארי פלייר. לחברה לתכנון מסלולי גולף שבבעלותו 40 פרויקטים בהקמה גארי פלייר. לחברה לתכנון מסלולי גולף שבבעלותו 40 פרויקטים בהקמה

8. וויין גרצקי

 

רווח: 17 מיליון דולר

שנת פרישה: 1999

גיל: 53

גרצקי ממשיך ליהנות מהתהילה - בייחוד בקנדה, מולדתו. שחקן ההוקי לשעבר מנהל עסקים עם חברות רבות ובהן סמסונג וברייטינג, ועסקי היין שלו ממשיכים לשגשג.

וויין גרצקי. עסקי יין משגשגים, צילום: אימג וויין גרצקי. עסקי יין משגשגים | צילום: אימג'בנק, Gettyimages וויין גרצקי. עסקי יין משגשגים, צילום: אימג

9. גרג נורמן

רווח: 16 מיליון דולר

שנת פרישה: 2012

גיל: 59

שחק הגולף לשעבר גורף רווחים מפעילות עסקית בתחומי היין, הביגוד, המשקפיים, ניהול נכסים ועוד. הסכמי החסויות שלו עם חברות כגון ג'וני ווקר מניבים אף הם רווחים נאים.

גרג נורמן. ההסכם עם ג גרג נורמן. ההסכם עם ג'וני ווקר מניב רווחים נאים | צילום: אימג'בנק, Gettyimages גרג נורמן. ההסכם עם ג

10. פלה

רווח: 15 מיליון דולר

שנת פרישה: 1977

גיל: 73

אגדת הכדורגל מהעבר עדיין נהנית מביקוש גבוה להופעות, בין השאר בגביע העולם בכדורגל שייערך השנה ובאולימפיאדת הקיץ ב-2016. בשנה שעברה אף נבחר פלה לסלבריטי בעל ההשפעה הגדולה ביותר בברזיל. כדורגלן העבר אף מחזיק בהסכמי חסות עם חברות כגון פרוקטור אנד גמבל, פולקסוואגן, קרהפור, סאבווי ואמיריי טס איירליין.

פלה. נבחר למפורסם בעל ההשפעה הגדולה ביותר בברזיל, צילום: בלומברג פלה. נבחר למפורסם בעל ההשפעה הגדולה ביותר בברזיל | צילום: בלומברג פלה. נבחר למפורסם בעל ההשפעה הגדולה ביותר בברזיל, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות