אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה לצמצום הריכוזיות בוחנת אם גינדי החזקות יכולה להצטרף לגרעין השליטה באל על צילום: שאטרסטוק

הוועדה לצמצום הריכוזיות בוחנת אם גינדי החזקות יכולה להצטרף לגרעין השליטה באל על

המדינה מחזיקה במניית זהב בחברת התעופה, המקנה לה אפשרת להטיל וטו על מכירת למעלה מ-25% מהון המניות המונפק שלה

01.04.2014, 20:07 | תומר גנון

הוועדה לצמצום הריכוזיות בוחנת האם חברת גינדי החזקות צריכה לקבל את אישורה כדי לרכוש חלק מגרעין השליטה בחברת התעופה אל על. זאת במסגרת פנייה שהגיעה אליה בנושא ממשרדי ממשלה. המדינה מחזיקה במניית זהב באל על המקנה לה אפשרת להטיל וטו על מכירת למעלה מ-25% מהון המניות המונפק שלה.

קראו עוד בכלכליסט

באל על שולטת כיום קבוצת כנפיים (36%) שבבעלות משפחת בורוביץ'. שווי אחזקותיה בחברה הוא כ-135 מיליון שקל. גינדי החזקות הוקמה בשנת 2000 והיא פועלת בתחום יזמות הנדל"ן. היא נמצאת בבעלות ליטל גינדי-מטלון, אבי גינדי, גיא גינדי, רועי גינדי ומנחם גינדי. גינדי החזקות בנתה בשנים האחרונות בנייני מגורים ומגדלי יוקרה באזור המרכז.

הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה. עומד בראש הוועדה, צילום: אוראל כהן הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה. עומד בראש הוועדה | צילום: אוראל כהן הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה. עומד בראש הוועדה, צילום: אוראל כהן

על פי חוק הריכוזיות שאושר בחודש דצמבר 2013, כל משרד ממשלתי שירצה לתת לגוף עסקי זכות (רישיון, חוזה או אחוזי שליטה) בתשתית מדינה חיונית (מים, אנרגיה, חשמל ועוד) יצטרך לקבל חוות דעת מהוועדה מהן ההשפעות הצפויות על הריכוזיות הכלל משקית. חוות הדעת נדרשת גם במידה והגוף שמקבל את הזכות נמצא ברשימת הגופים הריכוזיים. רשימה זו טרם גובשה.

בוועדה לצמצום הריכוזיות חברים נציגים משלושה משרדי ממשלה: ראש המועצה הלאומית לכלכלה שבמשרד ראש הממשלה, יוג'ן קנדל, מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, והממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, שעומד בראשה. מאז שאושר החוק היא החלה בעבודת מטה.

מגינדי החזקות לא נמסרה תגובה לידיעה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות