אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג תשקיע 60 מיליון יורו במרכזי קניות בספרד ופורטוגל

ביג תשקיע 60 מיליון יורו במרכזי קניות בספרד ופורטוגל

רשת מרכזי הקניות מנהלת משא ומתן לרכישת 50% מחברה הפועלת בחצי האי האיבירי בעסקה המשקפת תשואה של 8.5% ל-NOI הקיים

06.04.2014, 10:25 | ערן סוקול
רשת ביגמרכזי קניות העוסקת בייזום, תפעול והשכרה של מרכזי קניות פתוחים, דיווחה היום (א') על ניהול משא ומתן לרכישת 50% מחברה ספרדית העוסקת בתחום מרכזי הקניות הפתוחים בספרד ופורטוגל, תמורת סכום המוערך ב-60 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הספרדית עוסקת, בדומה לרשת ביג, בייזום, אחזקה וניהול של מרכזי קניות פתוחים בחצי האי האיברי (איביריה), המכיל את ספרד, פורטוגל, אנדורה בצפון וגיברלטר בדרום.

לאחר הרכישה תחזיק ביג, בניהולו של איתן בר זאב, את מלוא הזכויות ב-10 מרכזי קניות פתוחים בספרד ופורטוגל וכן בניין משרדים ומספר קרקעות לפיתוח בספרד.

מחיר הרכישה נגזר לפי שווי נקי כולל של כ-120 מיליון יורו לחברה הנרכשת, כלומר כ-60 מיליון יורו לחלקה של ביג, המשקף תשואה של 8.5% על ה-NOI הקיים. שטח תיק הנכסים המניב אותו מבקשת ביג לרכוש הינו 162 אלף מ"ר של שטחי מסחר ו-15.5 אלף מ"ר בבניין המשרדים. שיעור התפוסה בנכסים עומד על 97% ותיק הנכסים מניב NOI שנתי של 15 מיליון יורו, לפי החוזים הקיימים.

הסכום המדויק של הזרמת ההון הכוללת על ידי ביג, טרם נקבע. אולם, ככל הנראה, חלק מהסכום יוזרם אל בעלי החוב של החברה וחלקו יוזרם לחברה. כל זאת, על פי שווי חברה של 120 מיליון יורו כאמור.

מימין: היו"ר יהודה נפתלי והמנכ"ל איתן בר זאב - ביג, צילום: עמית שעל מימין: היו"ר יהודה נפתלי והמנכ"ל איתן בר זאב - ביג | צילום: עמית שעל מימין: היו"ר יהודה נפתלי והמנכ"ל איתן בר זאב - ביג, צילום: עמית שעל

שווי כלל נכסי חברה הנרכשת מוערך ב-221 מיליון יורו וחוב של 101 מיליון יורו כנגדם. בנוסף, לחברה סכום של 45 מיליון יורו המיועד לפיתוח שתי קרקעות בשטח של 120 אלף מ"ר עליהן מתכננת החברה הנרכשת לפתח שני מרכזי קניות.

השלמת העסקה מותנית, בין היתר, בחתימת הסכמי רכישה והסכמי בעלי מניות בין הצדדים, בדיקת נאותות וכן אישורים להסבת המימון הקיים על הנכסים.

ביג מעריכה כי במידה והעסקה אכן תושלם, יהיה זה תוך כ-3 חודשים, אולם אין כל ודאות כי המשא ומתן יבשיל לכדי הסכם מחייב.

חברת ביג נסחרת לפי שווי שוק של 1.7 מיליארד שקל, בעלי השליטה בחברה הם יו"ר הדירקטוריון, יהודה נפתלי (47.35%), רוני נפתלי (25.03%) והמנכ"ל, איתן בר זאב (7.18%). החזקות הציבור מסתכמות ב-20.39% ממניות החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות