אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Askem: אני שואל, אתם עונים

אפליקציית השאלות והתשובות הישראלית מציגה שורת יתרונות על פני מתחרות כג'לי של ביז סטון ו-Quora - מפשטות השימוש ועד לתובנות העסקיות שהיא יכולה לתת למשווקים ומפרסמים

21.04.2014, 08:05 | אסף גלעד
אחד מי יודע? אולי ביז סטון, ממייסדי טוויטר, שהשיק בשנה שעברה את Jelly, אפליקציית השאלות והתשובות הסלולרית החדשה שהכתה גלים. סטון היה טוב בלהמציא את טוויטר, אבל כנראה שמעט פחות מקורי בעניין אפליקציות של שאלות ותשובות מבוססות תמונות: Askem הישראלית היתה שם לפניו.

קראו עוד בכלכליסט

ולא רק זאת: היא אף הצליחה לצבור קרוב ל-400 אלף משתמשים, מרביתם סטודנטים בקולג' וצעירים בארה"ב, בדיוק קהל היעד אליו מכוון סטון.

היתרון של Askem הישראלית על אפליקציות כג'לי ו-Quora או אפילו שירותים כגון Yahoo Answers ו- Reddit היא קלות השימוש: מצלמים תמונה, כותבים שאלה ומעלים, ובעיקר: תכונה להצגת תשובות אפשרויות מראש - מה ששימושי גם לסקרים למיניהם.

Askem Askem Askem

בצורה זו, ניתן לייצר השוואות בין תשובות ובין מגזרים שונים כמו למשל גברים ונשים בצורה בה ענו על השאלה, או בין הרשת החברתית של המשתמש לבין כל השאר.

המודל הכלכלי העתידי של החברה בנוי על בניית מסד נתונים ובו העדפות והתנהגות המשתמשים על בסיס תשובותיהם - נתונים שעשויים להיות רלוונטיים לקמעונאים, בתכנון אסטרטגיית השיווק שלהם או תכנון של מוצרים.

החברה הוקמה בידי זאב רובינשטיין, איתי הרמן, תומר זכאי ויונתן המי, ובחודש שעבר גייסה 1.3 מיליון דולר מקרן ההון סיכון של מיקרוסופט וכן מהאנג'ל טל ברנוח, המשקיע המקורי בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תגובה רלוונטית לכתבה לשם שינוי
קודם כל חשוב לציין שהמוצר הוא מוצר טוב עם הרבה פונציאל וכמו שכתוב בסיס משתמשים יפה מאוד ! כל הכבוד על זה. עכשיו לגבי ביז סטון... לא הייתי מזכיר באותה נשימה, הייתי רוצה להאמין למה שכתוב פה, אבל המייסדים של טוויטר עושים בית ספר לא רק לנו אלא לכל עמק הסיליקון. הייתי ממליץ לAskem לעקוב ולא להוביל במקרה הזה.
דני , דרום  |  21.04.14
לכל התגובות