אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהירות הגלישה הממוצעת בישראל - מקום רביעי בעולם

מהירות הגלישה הממוצעת בישראל - מקום רביעי בעולם

הדו"ח הרבעוני של חברת AKAMAI מראה כי מהירות הגלישה הממוצעת בארץ גבוהה משל ארצות הברית, יפן ורבות אחרות. בנוסף, צמחה מהירות החיבור הממוצעת בעולם ב-27% ברבעון האחרון

24.04.2014, 13:28 | נמרוד צוק

בשנה האחרונה זינקה המהירות הממוצעת של החיבור לאינטרנט בעולם ב-27%, והגיעה ל-3.8 מגה-ביט לשניה נכון לרבעון האחרון של 2013. כך קובע הדו"ח הרבעוני האחרון של חברת AKAMAI הבוחן את מצב תשתית האינטרנט בעולם. ישראל תפסה מקום מכובד בתחום מהירות הגלישה - מקום רביעי באחד הסעיפים.

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון זה גדלה המהירות ב-5.5%, כאשר בראש הרשימה ניצבת דרום קוריאה, עם מהירות גלישה ממוצעת של 21.9 מגה-ביט לשניה. בגלישה דרך מובייל נרשמה קפיצה של 70% בנפח העברת הנתונים הכולל ביחס לרבעון המקביל ב-2012, ועליה של 15% לעומת הרבעון הקודם.

נתון "מהירות שיא ממוצעת", מתוך דו"ח החברה נתון "מהירות שיא ממוצעת", מתוך דו"ח החברה נתון "מהירות שיא ממוצעת", מתוך דו"ח החברה

נתון נוסף, המוגדר כ"מהירות שיא ממוצעת", ומתייחס לממוצע המהירויות הגבוהות ביותר שהמשתמשים הגיעו אליהן, צמח מהר אף יותר - ב-38% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה וב-30% לעומת הרבעון הקודם, בממוצע של כלל המדינות ברשימה. במדד זה הגיעה ישראל למקום הרביעי, עם מהירות שיא ממוצעת של 54.6 מגה-ביט לשניה, 68% יותר מהמהירות שנמדדה ברבעון המקביל ב-2012. את החברות בישראל עקפו רק החברות בהונג קונג, דרום קוריאה וסינגפור.

דרום קוריאה הובילה גם בשיעור החיבורים רחבי הפס, שהוגדרו בדו"ח כחיבורים בקצב של 4 מגה-ביט לשניה ומעלה, עם 94% מהמשתמשים במדינה שגלשו בקצבים אלו. בישראל הגיע שיעורם ל-83%, עליה של 23% לעומת הרבעון המקביל ב-2012 - המקום השביעי, אחרי מדינות כמו שווייץ, יפן, הולנד וצ'כיה.

על פי הדו"ח, ב-133 מדינות גדל במהלך הרבעון קצב החיבור הממוצע, ורק בשבע מדינות, בהן סוריה ואיחוד האמירויות, נרשמה ירידה. אצל עשר המדינות המובילות בקצב החיבור הממוצע נרשם גידול דו ספרתי במהירות החיבור לעומת הרבעון המקביל ב-2012, עם גידול מרשים במיוחד באירלנד (59%), דרום קוריאה (57%) והולנד (38%). אצל כולן עמד הקצב הממוצע על יותר מ-10 מגה-ביט לשניה.

"מדובר באבן דרך משמעותית בחדירה של חיבורים רחבי פס. העובדה שבכל 10 המדינות שבראש הרשימה עברה מהירות החיבור הממוצעת את ההגדרה שלנו לפס רחב, מעיד שמדובר במגמה חזקה ואנחנו צופים לראות המשך שלה גם בדו"חות הבאים", כתב דיוויד בלתור, עורך הדו"ח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה