אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש לאחר הפירוק: שמרת הזורע רכשה את רהיטי עין חרוד צילום: ערן יופי כהן

חודש לאחר הפירוק: שמרת הזורע רכשה את רהיטי עין חרוד

בכוונת חברת הריהוט שבבעלות אריה ויסמן להעביר את ייצור הרהיטים לאירופה נוכח העלויות הגבוהות בארץ ולגייס זכיינים להפעלת 24 סניפי הרשת לריהוט חדרי ילדים

04.05.2014, 10:18 | נורית קדוש
כחודש לאחר שסגר את שעריו, נמכר מותג רהיטים הילדים והנוער "עין חרוד" לחברת הריהוט שמרת הזורע שבבעלות אריה ויסמן. בכוונת ויסמן להשיב את מותג הריהוט הותיק שהחל דרכו בישראל בשנת 1921 לפעילות. לטובת כך, צפוי ויסמן לגייס זכיינים, שיפעילו 24 סניפים של רשת הריהוט, שתציע חדרי ילדים ונוער. יחד עם זאת, הריהוט לא ייוצר בישראל אלא באירופה, נוכח עלויות הייצור הגבוהות בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

חברת רהיטי עין חרוד סגרה בתחילת חודש מרץ את מפעל הרהיטים בקיבוץ עין חרוד ופיטרה את כל עובדיה. עובדי החברה הגישו לבית המשפט בקשה למתן צו פירוק כנגד החברה. במקביל, קיבוץ עין חרוד הטיל עיקול על הציוד והמלאי שבמפעל החברה ובחנות המפעל. בנוסף, הגיש הקיבוץ תביעה נגד החברה להשבת החובות אליו בגובה 1.5 מיליון שקל מתוך חובות של מיליוני שקלים לעובדים, ספקים ובנקים.

מפעל רהיטי עין חרוד. החברה סגרה בתחילת חודש מרץ את מפעל הרהיטים בקיבוץ עין חרוד ופיטרה את כל עובדיה, צילום: ערן יופי כהן מפעל רהיטי עין חרוד. החברה סגרה בתחילת חודש מרץ את מפעל הרהיטים בקיבוץ עין חרוד ופיטרה את כל עובדיה | צילום: ערן יופי כהן מפעל רהיטי עין חרוד. החברה סגרה בתחילת חודש מרץ את מפעל הרהיטים בקיבוץ עין חרוד ופיטרה את כל עובדיה, צילום: ערן יופי כהן

מדובר בקריסה שנייה של מפעל הרהיטים שניצני פעילותו החלו בשנת 1921. בתחילה הוא ייצר ארגזים ולאחר מכן התפתח למפעל לייצור רהיטי ילדים ונוער מעץ מלא והפעיל 7-8 סניפים. במרץ2011 נכנס המפעל להליך פירוק לאחר שצבר חובות של 12 מיליון שקל ונרכש על ידי הזוג צבי ומרים לודמיר ובת שבע יצחק-בלעדי. עוד קודם לכן הוא סגר את הסניפים, פרט לחנות המפעל שפעלה בקיבוץ.

לדברי אריה ויסמן, מנכ"ל קבוצת ויסמן ושמרת הזורע: "בישראל יש כ 1.5 מיליון ילדים אשר צריכים ריהוט לחדר ילדים ואנו מתכוונים לספק חלק נכבד מהביקושים לרהיטים באיכות טובה ובתמורה הולמת. המותג עין חרוד הינו מותג ישראלי שורשי בעל ותק של מעל ל 50 שנים אשר הולם את ערכי הקבוצה, ואנו שמחים על המשך הפעילות וכניסה לתחום חדש ומרתק. בכוונתנו לפתח את המותג עין חרוד באמצעות רשת של 24 זכיינים ברחבי הארץ שיציעו קולקציות בעיצוב אישי המתאימים לבנים, בנות וחדרי נוער".

רשת "שמרת הזורע" הוקמה בתחילת שנות החמישים על-ידי חלוצי קיבוץ שמרת וקיבוץ הזורע ונרכשה לפני כ-15 שנים על ידי האחים אריה ונחום ויסמן בעלי קבוצת רהיטי ויסמן הירושלמית שנוסדה בשנת 1932 כאשר הקיבוצים נקלעו לקשיים כלליים. במהלך התקופה הצליחו לשקם את הרשת ואף להרחיבה, כיום הרשת מונה 11 סניפים בפריסה ארצית ומעסיקה 120 עובדים.

תגיות