אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרידה יקרה: דמיטרי ריבולובלב ישלם לגרושתו 4.5 מיליארד דולר צילום: רויטרס

פרידה יקרה: דמיטרי ריבולובלב ישלם לגרושתו 4.5 מיליארד דולר

לאחר שש שנים של משפט גירושים מלוכלך, הורה בית משפט בשוווייץ לאוליגרך הרוסי לתת מחצית מהונו לאשתו לשעבר אלנה. עורך דינה של הגרושה: "אלה הגירושים היקרים בהיסטוריה"

20.05.2014, 11:31 | שירות כלכליסט
פרידה קשה מנשוא: בית משפט בשווייץ הורה לאוליגרך רוסי לשלם לגרושתו סכום שיא של 4.5 מיליארד דולר. האוליגרך שייאלץ להיפרד מהכסף הרב - מחצית מהונו - הוא דמיטרי ריבולובלב, הבעלים של קבוצת הכדורגל הצרפתית מונאקו.

קראו עוד בכלכליסט

פסיקת בית המשפט התקבלה כבר ב-13 במאי, אולם רק היום (יום ב') היא פורסמה בפומבי. "אלה הגירושים היקרים ביותר בהיסטוריה", אמר מארק בונן, עורך דינה של אלנה ריבולובלב, גרושתו של האוליגרך שעשתה את עסקת חייה בחתונה ובפרידה מהאיש העשיר.

 

דמיטרי ריבולובלב. יאבד מחצית מהונו, צילום: רויטרס דמיטרי ריבולובלב. יאבד מחצית מהונו | צילום: רויטרס דמיטרי ריבולובלב. יאבד מחצית מהונו, צילום: רויטרס

 

 

בונאן מאמין כי הסכם הגירושים הוא שיא של כל הזמנים. "בהשוואה למקרים אחרים כמו של האוליגרך בוריס ברזובסקי, כאן מדובר בפסיקה רשמית ולא במשהו חמקני מאחורי הקלעים". אשתו של ברזובסקי, גלינה בשארובה זכתה בשנת 2011 בתואר הגרושה היקרה בבריטניה כשהאוליגרך הרוסי הסכים לשלם לה כ-300 מיליון דולר.

 

ריבולובלב פגש את רעייתו כשהשניים היו סטודנטים בעיר הרוסית פרם בהרי האורל, והם נישאו לפני 23 שנה בקפריסין. אלא שבשש השנים האחרונות הם נאבקו ביניהם על הסכם הגירושים שלהם. עורך הדין בונאן אמר שמרשתו השיגה את סכום הכסף המדויק שהיא ביקשה מבית המשפט בז'נבה, העיר שבה היא מתגוררת כיום. למעט הכסף הרב שהיא תשלשל לחשבון הבנק שלה קיבלה אלנה את המשמורת על בתם הקטנה של בני הזוג, אנה בת ה-13.

 

כשעורך הדין נשאל מדוע לקח שש שנים כדי להשיג פסיקה, הוא השיב: "משום שהאוליגרך השיב בהתנגדות חזקה".

על פי מגזין "פורבס", הונו של ריבולבלב עומד על 8.8 מיליארד דולר והוא נמצא במקום 147 ברשימת עשירי תבל. ריבולבלב בן ה-47 עשה את הונו מפיתוח חברת האשלג "אורלקאלי" והפך אותה לאחת מחברות הגדולות בעולם לייצור דשן. בעבר הוא ישב 11 חודשים בכלא אחרי שנאשם בהזמנת רצח, אולם לאחר מכן זוכה ושוחרר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות