אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מייקל בלומברג: אתרום את כספי "פרס בראשית" לתחרות לעידוד יזמות

במהלך מסיבת עיתונאים בירושלים הכריז ראש עיריית ניו יורק לשעבר כי יתרום את הפרס בסך של מיליון דולר, שיוענק לו הערב, לפרויקט של קרן ג'נסיס. "תפקידו של מנהל הוא לא לקבל החלטות אלא למצוא אנשים מוכשרים ולתת להם כלים"

22.05.2014, 17:37 | עמרי מילמן

ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, המבקר בארץ, הכריז היום (ה') במהלך מסיבת עיתונאים במשכנות שאננים בירושלים כי יתרום את כספי פרס בראשית שיוענק לו הערב על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרויקט של קרן ג'נסיס, מעניקת הפרס.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט הוא למעשה תחרות בינלאומית בקרב צעירים שמטרתה היא למצוא את "הרעיון הגדול הבא", כשהמתחרים שייבחרו יזכו לתמיכה מצד הקרן. יוזמי התחרות מדגישים כי היא לא פתוחה רק ליהודים, והם מעודדים את הצוותים להיות מגוונים ככל האפשר.

מייקל בלומברג וראש עיריית ירושלים ניר ברקת במשכנות שאננים, היום, צילום: אבשלום ששוני מייקל בלומברג וראש עיריית ירושלים ניר ברקת במשכנות שאננים, היום | צילום: אבשלום ששוני מייקל בלומברג וראש עיריית ירושלים ניר ברקת במשכנות שאננים, היום, צילום: אבשלום ששוני

פרס בראשית, שממשלת ישראל, הסוכנות היהודית וקרן ג''נסיס החליטו על חלוקתו ב-2012 מחולק השנה לראשונה, עומד על סך של מיליון דולר. הפרס ניתן לדמויות בינלאומיות "המהוות מופת בקהילתן ויכולות להעניק השראה לדור הצעיר של העם היהודי ברחבי העולם".

במהלך האירוע, שהתקיים בבית הנסן בירושלים, נפגש בלומברג עם יזמים צעירים שהציגו בפניו את הסטארט-אפים שלהם, כמו "Ourcrowd" , היוצרת פלטפורמה של מפגש בין משקיעים מרחבי העולם לפרויקטים, בתנאי השקעה נוחים, שעד כה הביאה להשקעה של כ-46 מיליון דולר בכ-38 חברות שונות בארץ, או ה"The Jesthub-East Jerusalem Upstart", שפועלת לטיפוח יזמויות מקומיות וממנפפת את הגישה הייחודית שלה.

במפגש בהנחייתה של דנה וייס, שוחחנו בלומברג, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, על תפיסת הניהול שלהם, כראשי ערים וכאנשי עסקים, על החשיבות שבפיתוח המגזר העסקי בערים ועל האתגרים מולן עומדות הערים וראשיהן.

בשיחה הסביר בלומברג את אחת ההחלטות הידועות שלו, כי כראש עיר, כמו מנהל, הוא סבר כי הקירות, בין המשרדים הם הכי גרועים והכי קל להפילם. "זה הפשוט", מסביר בלומברג "אם אתה נותן לאנשים את האפשרות לעבוד ביחד הם יעשו זאת, אם אתה יוצר מחסומים בני הם אתה גורם להם לחשוש".

עוד אמר בלומברג, כי "תפקידו של המנהל, וככזה גם ראש עיר, הוא לא לקבל את כל ההחלטות, אלא למצוא את האנשים המוכשרים, לתת להם כלים ויכולת לקבל החלטות. אנשים מוכשרים יגיעו לעבוד אצלך בשכר נמוך יותר אם יאמינו שיוכלו לשנות".

בנאומו התייחס בלומברג לשאלת הערכים היהודיים. בלומברג הסביר כי בעיניו ערכים יהודיים הם ערכי משפחה, כנות ונתינה לאחר. וציין כי בעיניו אלו ערכים הקיימים בכל הדתות, והשאלה היא כיצד והאם הם מיושמים.

בלומברג ציין כי כפי שתרם בעבר מיליוני דולרים, הוא ימשיך לעסוק בפילנתרופיה בעתיד. הוא הסביר כי לדעתו תפקיד הפילנתרופיה הוא לקחת סיכונים, שהמגזר הציבורי לא יכול להרשות לעצמו ובכך לקדם את החברה. תפקידו של המגזר הציבורי הוא להוציא את כספי הציבור על תוכניות שהצלחתן כבר נמצאה.

תגיות