אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר ביטון, החשוד בהלבנת הון עבור יצחק אברג'יל, ישוחרר מחר למעצר בית צילום: אבנר צרפתי

יאיר ביטון, החשוד בהלבנת הון עבור יצחק אברג'יל, ישוחרר מחר למעצר בית

גם קבלן המשנה שמעון בלולו, החשוד בפרשה, ישוחרר מחר למעצר בית וקבלן המשנה ניסים פינס ישוחרר למעצר בית ביום ראשון

29.05.2014, 14:36 | זוהר שחר לוי, תומר גנון ויניב רחימי

יאיר ביטון, בעל השליטה ויו"ר חברת הנדל"ן ב. יאיר, החשוד בהלבנת הון עבור יצחק אברג'יל ישוחרר מחר (ו') למעצר בית של 3 שבועות. כך קבע בית משפט השלום בראשון לציון, לאור הסכמת הצדדים. 

קראו עוד בכלכליסט

בהסכמת המשטרה והסנגורים קבע בית המשפט כי גם קבלן המשנה שמעון בלולו, החשוד בפרשה, ישוחרר מחר למעצר בית וכי קבלן המשנה ניסים פינס יישאר במעצר עד יום ראשון, אז ישתחרר למעצר בית. במקביל, יצחק אברג'יל, שנעצר במהלך ריצוי עונש מאסר, ישוב לתנאי מאסרו ביום ראשון.

בנוסף, בית משפט הסיר את כל צווי המניעה שהוטלו על חברת הנדל"ן ב. יאיר, לרבות הצווים שהוטלו על חשבונות הבנק של החברה. בהודעה משותפת שהוגשו על ידי ב. יאיר והמשטרה נמסר שב. יאיר תמחה למדינת ישראל למשך ארבעה חודשים את זכותה לקבלת כ-22 מיליון שקל (ללא מע"מ) מהתמורה לה זכאית החברה מצדדי ג'. בסונף, ב. יאיר תאפשר למדינת ישראל לתפוס עודפים, בסכום של עד 8 מיליון שקל, של פרויקט של ב. יאיר שצפוי להסתיים בשנת 2016 ואילך.

בב. יאיר מציינים שההתחייבות של החברה כלפי המדינה, ביחס לתמורה ולעודפים, אינה נוגדת התחייבות אחרת של החברה כלפי מחזיקי אגרות החוב ולטענת החברה אין בהתחייבות כדי לפגוע במהלך העסקים הרגיל של החברה.

משטרת ישראל הודיעה לבית המשפט: "למען הסר ספק, משטרת ישראל מבקשת להבהיר, כי חקירת המשטרה מתמקדת בפרויקטים של החברה באילת אשר הסתיימו זה מכבר. החשדות מתמקדים בפעילותם של חשודים ספציפיים. משטרת ישראל מעוניינת בהמשך תפקודה התקין של החברה ופועלת לעניין זה בשיתוף פעולה עם הגורמים הרלוונטיים בחברה".

חשד לביצוע עבירות מס והלבנת הון

החשודים בפרשת הלבנת ההון בב.יאיר נעצרו בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות מס והלבנת הון בהיקף של 60 מיליון שקל עבור ארגון הפשיעה של איציק אברג'יל. לפי החשד במשטרה, החשודים, כולל אברג'יל, קשרו קשר להקמת חברת הקבלן גן רווה והעבירו אליה כספים מחברת ב. יאיר הציבורית. הכספים, כך נטען, לא ניתנו למי שהיה צריך לקבל אותם. במקביל, כך לפי החשד, הוכנסו כספי הלוואות לגן רווה מגורמים לא מזוהים.

יצחק אברג יצחק אברג'יל | צילום: מוטי קמחי יצחק אברג

ביום בו הפכה חקירת היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות) ורשות המסים לגלויה, האריך בית המשפט את מעצרם של המעורבים יאיר ביטון, בעל השליטה בב. יאיר ויו"ר הדירקטוריון ואחיו יורם ביטון המשמש כסמנכ"ל ביצוע ודירקטור. בנוסף הוארך מעצרם של שני מנהלי גן רווה, ניסים פינס ושמעון בלולו. במהלך השבוע האחרון שוחרר יורם ביטון למעצר בית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות