אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט רוזן דחה בקשת אולמרט לצאת לחו"ל צילום: יותם רונן

השופט רוזן דחה בקשת אולמרט לצאת לחו"ל

ראש הממשלה לשעבר, שנידון ל-6 שנות מאסר, ביקש לצאת לנסיעות עסקים באירופה. ביהמ"ש: רק מקרים חריגים כמו טיפול רפואי דחוף מצדיקים זאת

08.06.2014, 11:21 | נעמה כהן פרידמן, ynet

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן דחה הבוקר (א') את בקשתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לצאת מהארץ לשם נסיעות עסקיות לאחר שנידון לשש שנות מאסר בגין הרשעתו בפרשת הולילנד. בקשה דומה שהגיש מהנדס העיר ירושלים לשעבר, אורי שטרית, שנידון לשבע שנות מאסר נדחתה אף היא.  

קראו עוד בכלכליסט

"מדובר בנאשמים שהורשעו בעבירות חמורות ונידונו לתקופות מאסר ארוכות", כתב השופט רוזן בהחלטתו. "פסיקת בית המשפט מורה כי האינטרס הציבורי בהשגת הרתעה אפקטיבית, כמו אפקטיביות הענישה ואמון הציבור במערכות האכיפה, מחייבים את בית המשפט בבדיקה דווקנית".

סנגורו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, הגיש בקשה לבית המשפט לאפשר לאולמרט לבקר בקזחסטן ולקיים כמה פגישות עבודה עם אנשי עסקים וגורמי ממשל מקומיים. משם היה אמור ראש הממשלה לשעבר לטוס לווינה ולפריז כדי לקיים פגישות עבודה עם אנשי עסקים ולשוב לישראל ב-13 ביוני.

לדברי עו"ד זהר, נסיעתו של אולמרט הייתה הכרחית גם לצורך קיום מקור ההכנסה העיקרי של משפחתו בימים אלו. הסנגור הבהיר כי אין חשש שאולמרט לא ישוב ארצה במועד שהתחייב אליו.

אהוד אולמרט עם עו"ד אלי זהר, צילום:  יותם רונן אהוד אולמרט עם עו"ד אלי זהר | צילום: יותם רונן אהוד אולמרט עם עו"ד אלי זהר, צילום:  יותם רונן

זהר טען גם כי מניעת יציאתו של אולמרט לפגישות העבודה תפגע באופן משמעותי בפעילותו שכן הוא משמש כיו"ר ועדת ייעוץ של קרן השקעות בקזחסטן המשקיעה בין היתר גם בחברות היי-טק ישראליות. דבר זה, לדברי עו"ד זהר, יכול לפגוע באופן משמעותי ולסכל את מימושן של יוזמות עסקיות והשקעות שעליהן עמל אולמרט במשך תקופה ארוכה.

סנגורו של ראש הממשלה לשעבר הציג בבקשתו גם את העובדה שלנסיעותיו יתלוו חמישה מאבטחים מטעם השב"כ שיהיו עם אולמרט במשך 24 שעות ביממה וגם ידווחו לרשויות בישראל על מיקומו של מרשו בכל רגע.

עם זאת, כאמור דחה השופט רוזן את הבקשה על הסף. בנוסף לסיבת ההרשעה החמורה כתב השופט כי רק מקרים חריגים כמו טיפול רפואי דחוף מצדיקים את אישור הבקשה. "רק אם אין בכוחם של שירותי הרפואה בארץ לתת את השירות הרפואי הנחוץ, מצדיק מתן היתר לנאשמים לצאת ולבוא מגבולות הארץ כאזרחים שחירותם נתונה בידם – כאילו לא הורשעו ועומדים הם לפני תחילת ריצוי עונשם", כתב השופט.

בתחילת חודש אפריל אישר השופט רוזן לשטרית לצאת מהארץ תוך הפקדת ערבויות למרות התנגדות הפרקליטות. לאחר ששטרית לא הצליח להמציא ערבויות, החליט השופט לדחות את בקשתו ולאסור עליו לצאת מהארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות