אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע נגד קרור: מדוע שכר היו"ר החדש גדל פי 8.5? צילום: עמית שעל

רשות ני"ע נגד קרור: מדוע שכר היו"ר החדש גדל פי 8.5?

שלמה רודב, בעל השליטה והיו"ר הנכנס, יקבל 84.5 אלף שקל לחודש. דורון שטייגר, היו"ר היוצא: "הסכום ששולם לי היה כדי לאפשר לרודב להתפנות לעיסוקים אחרים"

12.06.2014, 07:41 | גיל קליאן

הדיווח של חברת קרורלבורסה חשף אתמול התכתבות עסיסית בין החברה לרשות ני"ע. במרכז ההתכתבות: התמיהה של הרשות - מדוע היו"ר החדש של החברה, שלמה רודב, גם מבעלי השליטה בה, מקבל שכר בסיס הגבוה פי 8.5 מזה של היו"ר הקודם דורון שטייגר.

קראו עוד בכלכליסט

קרור, שמחזיקה בחברות המזון יפאורה תבורי ותפוגן, מצויה בשליטתם של רודב ורוני גת. רודב כיהן כיו"ר החברה מ־1996 עד 2007. בשנת 2007 הוא פרש מהתפקיד כדי למלא תפקידים בחברות אחרות (ובהן בזק, תנובה ופרטנר), ותפקיד היו"ר עבר לשטייגר. שטייגר, שקיבל שכר של 10,000 שקל לחודש, כיהן בתפקיד עד לפני כחודש, כאשר רודב החליט לחזור לתפקידו הישן בקרור.

עם חזרתו הודיעה קרור על כינוס אסיפת בעלי מניות ב־25 ביוני לאישור שכרו של רודב. שכרו ישולם כחלק מהסכם שירותי ניהול עם החברה־האם ספנות ואספקה, שבבעלות רודב וגת. ספנות ואספקה תקבל תמורת שירותי היו"ר שכר של 84.5 אלף שקל בחודש. נוסף על כך, ההסכם החדש כולל בונוס שנתי של עד 2 מיליון שקל הנגזר מהרווח של החברה לפני מס.

שלמה רודב. שכר מפנק, צילום: אלדד רפאלי שלמה רודב. שכר מפנק | צילום: אלדד רפאלי שלמה רודב. שכר מפנק, צילום: אלדד רפאלי

הרשות חישבה כי עלות השכר שתקבל ספנות לפי ההסכם החדש גבוהה ב־772–735 אלף שקל בשנה מהנתון בהסכם הישן מ־2011–2013. לכן פנתה הרשות ב־28 במאי לקרור וביקשה הבהרות לשאלה מדוע שכרו של רודב גבוה הרבה יותר מזה של שטייגר. תשובת קרור לרשות הגיעה ב־1 ביוני. קרור טענה כי "ההנחה כי בפני החברה עמדה האפשרות להתקשר עם שטייגר בתמורה לסכום נמוך בהרבה מוטעית. שטייגר ציין במכתב שצורף לתשובת החברה לרשות ניירות ערך כי: "הסכום ששילמה לי ספנות הוא במסגרת מערכת היחסים ארוכת השנים בינינו וכדי לאפשר למר רודב להתפנות לפרק זמן לעיסוקים אחרים".

קרור ציינה כי "בעת קבלת ההחלטה על היו"ר לא עמדה בפני החברה האפשרות להתקשר עם שטייגר לשם תפקיד יו"ר דירקטוריון החברה". הרשות גם שאלה האם התקבלו שירותים נוספים שהצדיקו את הפער בשכר. אולם, קרור לא סיפקה פירוט לשרותים כאלו.

תגיות