אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות: אם לא ייפתר המשבר ברכבת עד יום ד' - נכריז על סכסוך עבודה צילום: ערן יופי כהן

ההסתדרות: אם לא ייפתר המשבר ברכבת עד יום ד' - נכריז על סכסוך עבודה

משמעות ההצהרה היא כי תוך 14 יום ניתן יהיה להשבית באופן מלא או חלקי את עבודת הרכבת; לדברי יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, יש לפתור באופן מיידי את המשבר, המתבטא בעומסים בלתי סבירים שעימם מתמודדים עובדי הרכבת

15.06.2014, 18:26 | ליאור גוטמן

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כינס היום (א') ביחד עם יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, את ועדי העובדים ברכבת ישראל בעקבות המשבר הקיים המתבטא בעומסים בלתי סבירים שעימם מתמודדים העובדים ואשר לא נפתר עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

בסיום הישיבה אמר ניסנקורן כי יש לפתור את המשבר באופן מיידי. עוד התריע ניסנקורן כי אם המשבר לא ייפתר עד ליום רביעי הקרוב יוכרז סכסוך עבודה. משמעות הצהרת סכסוך העבודה היא כי תוך 14 יום ניתן להשבית באופן מלא או חלקי את עבודת הרכבת, כלומר קיים סיכוי שעם תחילת החופש הגדול ירשמו שיבושי עבודה בחברה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן | צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל

בשעות הבוקר הפיץ ועד העובדים אזהרה ולפיה הוא מתכוון להשבית את הנסיעות החל מיום רביעי הקרוב. ההודעה הופצה בין חברי הוועד ועובדי החברה לאחר שלטענת הוועד לוח הזמנים החדש של הרכבת, שכולל תגבור של עשרות רכבות, לא תואם איתם ובוצע לכאורה במעמד צד אחד בלבד.

בשבוע שעבר הפיצו עובדי הרכבת עלונים בקרונות שבהם הם מזהירים מפני סכנות בטיחותיות לנוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
יש לאסור פלילית על צעדי ארגון בשירות הציבורי ובשירותים חיוניים!
אחת ולתמיד - יש להפסיק עם הסחיטה באיומים של כלל הציבור. את השכר יש לקבוע על פי השכר החציוני בשוק הפרטי עבור תפקיד זהה. לא מתאים לעובדים? שיתפטרו. אין כל בעיה להעסיק עובדים חדשים. נהגים בכלל לא עושים כלום - רק האץ/בלם - אפשר אפילו להחליפם במחשב.
די לסחיטה! , לתקן דיני עבודה!  |  15.06.14