אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם נבחרת הולנד תטוס לחלל? צילום: איי אף פי

האם נבחרת הולנד תטוס לחלל?

חברת תיירות החלל XCOR הבטיחה לשחקני נבחרת הולנד כי אם יזכו במונדיאל - יזכו בטיסה חינם בחללית המגיעה לגובה של 100 ק"מ

07.07.2014, 23:21 | שירות כלכליסט

נבחרת הכדורגל של הולנד היא אחת מארבע הנבחרות האחרונות שנותרו במונדיאל, ואם היא תנצח בסופו, השחקנים יזכו במשהו נוסף מעבר לתהילת המנצחים - הזדמנות לטייל בין הכוכבים. זו ההבטחה שסיפקה XCOR אירוספייס, שהודיעה כי תציע טיסה חינם לכל אחד משחקני הנבחרת במידה שיעמדו במשימה. עם זאת, הסיכויים הם נגדם. לפי חברת התחזיות FiveThirtyEight, הם נחשבים בעלי הסיכוי הנמוך ביותר מבין ארבע הנבחרות שהעפילו לחצי הגמר לזכות במונדיאל – סיכוי של 13% בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

אריאן רובן מעופף. עד גיל 21 כבר לא יגיע לירח, צילום: איי אף פי אריאן רובן מעופף. עד גיל 21 כבר לא יגיע לירח | צילום: איי אף פי אריאן רובן מעופף. עד גיל 21 כבר לא יגיע לירח, צילום: איי אף פי

ב- XCOR מעריכים כי יתחילו בפעילות מסחרית ב-2016 עם חללית לינקס. הטיסה מיועדת לנוסע אחד בכל פעם, שמשוגר בלינקס לגובה של 100 ק"מ מעל פני הים. עלות כרטיס עומדת על 95 אלף דולר, כך שכרטיס חינם נשמע כמו עסקה טובה במיוחד.

הפרס מוצע לנבחרת ההולנדית מכיוון שהמטה של החברה שוכן בהולנד. החברה, שהופעלה בעבר בשם Space Expeditions, נרכשה בשבוע שעבר על ידי XCOR. החברה פעלה כסוכנת המכירות הכללית של XCOR מאז 2011, וכעת תנוהל כחברה בת שלה.

החברה האם, Space Expeditions ממשיכה לפעול בנפרד כחברת השקעות פסיבית עבור משקיעים בסבב הגיוסים שהושלם במאי ב- XCOR והסתכם ב-14.2 מיליון דולר.

תגיות