אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלפוחיות טאבלט: הילד האמריקאי שאלרגי לאייפדים

בשולי הרשת

שלפוחיות טאבלט: הילד האמריקאי שאלרגי לאייפדים

ילד בן 11 סבל מפצעים מסתוריים במשך תקופה ארוכה. זוג רופאים בארה"ב גילו שהסיבה לכך היא רגישות גבוהה לניקל - חומר שריכוז גדול ממנו נמצא במחשב הלוח של אפל. כיצד ניתן למנוע תגובה אלרגית אצל משתמשי טאבלטים?

16.07.2014, 18:15 | נמרוד צוק

האם האייפד עלול לגרום לאלרגיות? מגזין אמריקאי לרפואת ילדים חשף לראשונה מקרה של תגובה אלרגית לאייפד מהדור הראשון - ככל הנראה בשל שיעור הניקל הגבוה שבו.

קראו עוד בכלכליסט

החולה, ילד בן 11, סבל מהתקפי אלרגיה חריפים בכל פעם שנגע בטאבלט של אפל. ההתקפים התבטאו בפצעים ושלפוחיות בידיים, כאב וגירוד.

ריכוז גבוה של ניקל. ילד ואייפד ריכוז גבוה של ניקל. ילד ואייפד ריכוז גבוה של ניקל. ילד ואייפד

שני החוקרים שבדקו את התופעה, רופאי העור ד"ר שרון ג'ייקוב וד"ר שילה אדמני, הגיעו למסקנה לאחר שכיסו את האייפד במעטפת מבודדת ונתנו לילד להמשיך ולהשתמש בו ללא מגע ישיר עם המתכת - דבר שהוביל לירידת התגובה החריפה.

לטענת החוקרים, מוצרי אלקטרוניקה נוספים רבים כוללים חלקים המכילים ניקל, ובמקרה של ילדים עם עור רגיש מומלץ לעטוף אותם בכיסוי לא מתכתי, או להשתמש בנייר דבק על חלקי המתכת כדי למנוע מגע בינם לבין העור.

לרופאי ילדים, עור ומשפחה שמטפלים במקרי אלרגיה לא מוסברים, המליצו השניים לבחון בתשומת לב את החשיפה של הפציינט למכשירים אלקטרוניים. ב-2008 התגלו מספר מקרים דומים של פריחה באוזן או על הלחי לאחר שימוש ממושך בדגמי סמארטפונים מסוימים. בתגובתה הרשמית של אפל לפרסום, טענה כי כל מוצריה בנויים בהתאם לתקני הבטיחות המחמירים ביותר, כפי שנקבעו על ידי הרשויות בכל מדינה בה היא פועלת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות