אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כץ: "הטורקים מאוד אכזבו ולא עמדו בסיכומים אתנו" צילום: מיקי אלון

כץ: "הטורקים מאוד אכזבו ולא עמדו בסיכומים אתנו"

לדברי שר התחבורה, אם בתוך שעה יודיעו החברות הטורקיות שהן מגיעות לנתב"ג אז לא תהיה בעיה בהחזרת ישראלים, ואם לא הן יטוסו לאתונה ומשם הוא יוטסו לישראל במהלך הלילה

24.07.2014, 12:10 | ליאור גוטמן
"אני רוצה לומר לחלאד משעל שעמד אתמול בחליפתו בסוויטה בקטאר, נכשלת ולא הטלת מצור על ישראל. השארנו את שמי ישראל פתוחים" - כך אמר הבוקר (ה) שר התחבורה ישראל כץ. הדברים נאמרו במסגרת סיכום מצב שנעשה בנתב"ג לאור חזרת החברות האמריקאיות לשמי ישראל "יש מדינות אירופיות שכבר הודיעו שיחזור והלוח טיסות מאחורי נצבע ירוק".

קראו עוד בכלכליסט

  

בהתייחסו לבלאגן ששורר בשדה התעופה בעובדה אמר כץ: "עובדה הוא לא שדה אופטימאלי ובעוד 18 חודש יפתח שדה התעופה הבינלאומי על שם אילן רמון בקרבת מקום. הנחתי את הרשויות לטפל בנוסעים שתקועים בדרום".

  

בהתייחסו לנוסעים שנתקעו בטורקיה אמר כץ כי "מנהל רשות התעופה האזרחית מקיים כרגע שיחות עם האירופים כדי שהחברות הזרות יגיעו לישראל. מי שנמצא בטורקיה שידע שתכננו אתמול מבצע להחזרתם. הטורקים מאוד אכזבו ולא עמדו בסיכומים וטיסות ישראליות אספו נוסעים מעמאן שבירדן. הבעיה היא כרגע באיסטנבול ופחות באנטליה".

נתב"ג אתמול, צילום: אסף אשורי נתב"ג אתמול | צילום: אסף אשורי נתב"ג אתמול, צילום: אסף אשורי

כץ הוסיף, כי "אם בתוך שעה יודיעו החברות הטורקיות שהן באות אז אין בעיה, אבל גם אם לא, הסיכום הוא שהן יטוסו לאתונה שביוון ואנחנו נתארגן למבצע החזרה לתוך הלילה ללא תוספת מחיר", הבטיח.

להערכתו מספר הנוסעים שתקועים בטורקיה נכון לעכשיו נע סביב 2,500 איש באנטליה ועוד כ-2,000 באיסטנבול.

  

התחשבנות כספית עם החברות הזרות

 

לדברי כץ, כל חברות התעופה חייבות להביא את הנוסעים לישראל ויש להם התחייבות להחזיר אותם. "מי שלא הגיע לפה יגיע לאתונה והממשלה תתחשבן עם החברות התעופה על העלות וכבר סיכמנו את זה עם משרד האוצר. אם האיגוד האירופי יתן את ההמלצה המתאימה, אזי החברות הזרות יתחילו להגיע לישראל באופן שוטף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות