אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוב האפליקציות מכניסות למפתחים פחות מ-500 דולר לחודש צילום: shutterstock

רוב האפליקציות מכניסות למפתחים פחות מ-500 דולר לחודש

מחקר חדש מראה שחצי ממפתחי אפליקציות האייפון ו-67% מפתחי אנדרואיד מרוויחים פחות מ-500 דולר לחודש מהיישומים. מפתחי המשחקים נמצאים במצב קשה במיוחד: כחצי מהם מרוויחים פחות מ-100 דולר לחודש

27.07.2014, 13:48 | רפאל קאהאן

פיתוח אפליקציות הפך בשנים האחרונות לסוג של בהלה לזהב. מחקר חדש מראה כי מדובר בחזיון תעתועים: הוא כלל 10,000 מפתחים מ-137 מדינות והוכיח כי מחצית מהמפתחים לאייפון ו-67% מהמפתחים לאנדרואיד לא מרוויחים יותר מ-500 דולר לחודש על היישומים שהשיקו.

קראו עוד בכלכליסט

את המחקר, שנחשב למפורט במיוחד, ביצעו אנשי תוכנית Developer Economics של חברת VisionMobile לה שותפות למיקרוסופט, נוקיה, מוזילה ואינטל. הנתונים שמצאו החוקרים מעמידים את תחום פיתוח האפליקציות מתחת לקו האדום של שרידות עסקי התוכנה, בשל המשאבים שהפיתוח מצריך לעומת הרווח הפוטנציאלי.

מתכנתים בהודו. הפיתוח למובייל אינו משתלם, צילום: בלומברג מתכנתים בהודו. הפיתוח למובייל אינו משתלם | צילום: בלומברג מתכנתים בהודו. הפיתוח למובייל אינו משתלם, צילום: בלומברג

לפי המחקר, 2% מהמפתחים זוכים לחצי מסך כל ההכנסות מתחום פיתוח יישומי המובייל. מדובר בחברות גדולות כגוגל, מיקרוסופט, רוביו, EA ואחרות. כ-67% מהמפתחים מנסים למכור את המוצר שלהם לשוק הפרטי ורק 11% מנסים את מזלם בשוק הארגוני. נתון זה חשוב, כי מסתבר של-16% מהמפתחים לשוק הארגוני יש סיכוי גבוה פי 2 להרוויח מעל 5,000 דולר לחודש וסיכוי גבוה פי 3 להרוויח מעל 25,000 דולר לחודש לעומת המפתחים שמרוויחים את אותם סכומים בשוק הצרכני. 

תחום פיתוח המשחקים מציג נתונים מדאיגים במיוחד: בעוד ש-33% מכל המפתחים עוסקים בתחום, כ-57% מהם לא מרוויחים יותר מ-500 דולר בחודש עבור המוצר שלהם - גם באייפון וגם באנדרואיד. למעשה, כ-47% מהמפתחים לא מרוויחים יותר ממאה דולר לחודש ממשחקי מובייל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות