אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטו הרוויחה כ-470 מיליון יורו בשוק העברות השחקנים בעשור האחרון צילום: אי פי איי

פורטו הרוויחה כ-470 מיליון יורו בשוק העברות השחקנים בעשור האחרון

הכנסות פורטו ממכירת שחקנים מאז עונת 2003/04 עומדות על כ-788 מיליון יורו. אף קבוצה באירופה לא מתקרבת לנתונים האלה

14.08.2014, 13:30 | שירות כלכליסט

סטיבן דפור, קשר נבחרת בלגיה, עבר אמש מפורטו הפורטוגלית לאנדרלכט הבלגית עבור סכום של כ-6 מיליון יורו. בכך הוא מצטרף לרשימת העוזבים של פורטו הקיץ. השבוע עזב אליקים מנגאלה את פורטו למנצ'סטר סיטי עבור סכום של כ-40 מיליון יורו, שאת רובו פורטו קיבלה.

קראו עוד בכלכליסט

כריסטיאן טיאו. אף אחד לא מתקרב לפורטו מבחינת מכירת שחקנים, צילום: אי פי איי כריסטיאן טיאו. אף אחד לא מתקרב לפורטו מבחינת מכירת שחקנים | צילום: אי פי איי כריסטיאן טיאו. אף אחד לא מתקרב לפורטו מבחינת מכירת שחקנים, צילום: אי פי איי

המעבר של דפור מעלה את הסכום שקיבלה פורטו על שחקנים בעשור האחרון ליותר מ-788 מיליון יורו.

הקיץ קיבלה פורטו סכום של כ-80 מיליון יורו על שחקנים. בשנה שעברה קיבלה 91 מיליון יורו, כמעט כמו בעונת 2012/13, אז קיבלה 90 מיליון יורו.

סכומי השיא הללו מצטרפים לסכומים צנועים יותר מדי שנה - מאז עונת 2003/04, העונה שבאה אחרי הזכייה בליגת האלופות של קבוצתו של ז'וזה מוריניו דאז.

ייתכן שלא את כל הסכום קיבלה פורטו בגלל עסקיה עם חברות השקעות בשחקנים - שחתוכות קופון נאה על כל מכירה. עם זאת, אף קבוצה לא מתקרבת לפורטו מבחינת הסכומים שמשולמים על שחקניה בעשור האחרון.

ריאל מדריד מכרה שחקנים בשווי 542 מיליון יורו בעשור האחרון והיא הכי קרובה לקבוצה הפורטוגלית במובן הזאת. עם זאת, פורטו הרבה יותר רווחית.

בעוד שפורטו הוציאה סכום של 377 מיליון יורו על רכישת שחקנים בעשור האחרון, ריאל מדריד הוציאה כ-1.5 מיליארד יורו על רכישת שחקנים.

פורטו הרוויחה כ-470 מיליון יורו בשוק העברות השחקנים. אודינזה, הכי קרובה לפורטו במובן הרווחים ממכירת שחקנים, הרוויחה בשוק רק 220 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות