אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התכוף זכתה בבוררות לאספקת רכבים ממוגנים למשטרת פרו

התכוף זכתה בבוררות לאספקת רכבים ממוגנים למשטרת פרו

מדובר בפרויקט בהיקף של 11 מיליון דולר. הבורר דחה את עתירת משטרת פרו וקבע כי ביטול החוזה חד צדדית שנעשה בזמנו בוצע שלא כדין

03.09.2014, 13:23 | גולן חזני
חברת התכוף זכתה בפסק בוררות בעניין פרויקט אספקת רכבים ממוגנים שיועדו לשימוש משטרת פרו. מדובר בפרויקט בהיקף של 11 מיליון דולר. מרבית ההכנסות צפויות להיזקף כרווח בשל העובדה שהחלק הארי של ההוצאות כבר הוצא.

הבורר דחה את עתירת משטרת פרו וקבע כי ביטול החוזה חד צדדית שנעשה בזמנו בוצע שלא כדין. ברנד תעשיות המחזיקה בשליטה בהתכוף דיווחה כי אין ביכולתה להעריך את היקף הרווח מהפרוייקט בשלב זה.

קראו עוד בכלכליסט

ב-2010, לאחר שחלק מהרכבים הממוגנים הגיעו לפרו, הודיעה המשטרה המקומית באופן חד צדדי על כך שאינה מוכנה לקבל את הרכבים וכי היא מחלטת את הערבויות שהעמידה התכוף לטובת הפרויקט בסך של כ- 4 מיליון דולר. חוב המשטרה להתכוף בשל הפרוייקט עמד ערב הקפאת ההליכים של התכוף בסוף שנת 2010, על סך של כ- 10 מיליון דולר. במהלך שנת 2011 הועברה המחלוקת האמורה לבוררות משפטית שהגיעה כעת לסיומה בפסיקה כי המשטרה ביטלה את הפרויקט שלא כדין וכי עליה לאפשר לתכוף להשלים את הפרויקט כפי שנחתם.

אלון גוטל מנכ"ל התכוף אלון גוטל מנכ"ל התכוף אלון גוטל מנכ"ל התכוף

התכוף נקלעה להקפאת הליכים ב-2010 ונרכשה אז ע"י חברת ברנד שבשליטת קרן קדמה.בשנה האחרונה הצליחה התכוף, בניהולו של המנכ"ל אלון גוטל, לבסס את מעמדה של החברה כספק מוביל בישראל במגוון של רכבים ייעודיים כולל רכבים ממוגנים, רכבי פיזור הפגנות, כבאיות ומכליות, ולצבור הזמנות בסך 100 מיליון שקל בארץ ובחול. בנוסף התכוף הגיעה לסיומם המוצלח של מספר מחלוקות אשר שיפרו משמעותית את איתנותה הפיננסית:

ברנד תעשיות עצמה תגייס אג"ח בשבוע הבא לראשונה בתולדותיה בשתי סדרות בהיקף כספי של כ-50 מיליון שקלים בעלת מח"מ ממוצע של כ-3.6 שנים. שיעור הריבית יקבע במכרז ויבוצע פעמיים בשנה על יתרת הקרן הבלתי מסולקת , הקרן תיפרע בחמישה תשלומים שווים בשיעור של 20% כ"א החל משנת 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות