אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר מקסימלי לכרטיס בליגת העל יעמוד על 90 ש"ח צילום: ראובן שוורץ

מחיר מקסימלי לכרטיס בליגת העל יעמוד על 90 ש"ח

בתום דיון חירום של המנהלת עם ראשי המועדונים בליגת העל חולקו המחירים לשלוש קטגוריות. בין הקטנות יהיה מחיר אחיד שלא יעלה על 50 ש"ח. במשחק בין הבכירות המחיר יהיה 90 ש"ח ובשאר המשחקים המחיר הגבוה שיוכלו לדרוש יהיה עד 80 ש"ח

10.09.2014, 15:22 | כתב ynet

מחאת האוהדים ברשתות החברתיות והאיומים על החרמת משחקים הובילה את מנהלת הליגה לקיים היום (ד') ישיבת חירום בנושא עם ראשי המועדונים. "המטרה לנסות לגבש בהסכמה את נושא מחירי הכרטיסים", ציינו במנהלת בידיעה שחרם של אוהדים עלול לגרום למועדונים לנזק של מיליוני שקלים. יו"ר מ.ס אשדוד, ג'קי בן זקן, התייחס לסוגייה עם כניסתו לדיון ואמר: "אני מאוד מקווה שיהיו מחירים אחידים".

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי כדורגל ליד הקופות. מס שפתיים?, צילום: ראובן שוורץ אוהדי כדורגל ליד הקופות. מס שפתיים? | צילום: ראובן שוורץ אוהדי כדורגל ליד הקופות. מס שפתיים?, צילום: ראובן שוורץ

בתום הישיבה הוציאה המנהלת הודעה רשמית.

"מחירי הכרטיסים לרוב משחקי ליגת ווינר יהיו במחיר אחיד של 50 ש"ח. הוחלט לחלק את משחקי ליגת ווינר לשלוש קטגוריות - במשחקים בהם תהיה מעורבת אחת מחמש הקבוצות הגדולות יקבע מחיר מקסימלי של 80 ש"ח למבוגר ו-40 ש"ח לחייל/ילד. במשחקים בין חמש הקבוצות הגדולות לבין עצמן ובפלייאוף העליון בלבד נקבע מחיר מקסימלי בסך 90 ש"ח למבוגר ו-45 ש"ח לחייל או ילד".

עוד נכתב: "ההחלטה תקפה לעונת המשחקים 2014/15. ההחלטה נכנסת לתוקפה החל מהמחזור השני של ליגת ווינר. המחירים שנקבעו הינם מחירים מקסימליים אך אינם כוללים את העמלות בגין מכירה מוקדמת. מנהלת הליגה מודעת להתמודדות הקבוצות עם עלויות כבדות ביותר של אבטחה ושיטור ותפעל להורדת עלויות אלו. מנהלת הליגה רואה לנגד עיניה את טובת האוהדים והקבוצות - מדובר בצעד חשוב להבאת הקהל למגרשי הכדורגל".

יורם באומן. החלטה שתחזיק?, צילום: אוראל כהן יורם באומן. החלטה שתחזיק? | צילום: אוראל כהן יורם באומן. החלטה שתחזיק?, צילום: אוראל כהן

יו"ר המנהלת, יורם באומן, אמר: “בישיבה שנערכה הוחלט שרוב משחקי הליגה יעלו 50 ש"ח לכרטיס. כמו כן הוחלט לחלק את משחקי ליגת ווינר לשלוש קטגוריות. חלק עליון, חמשת המועדונים הגדולים: מחיר מקסימלי 80 ש"ח למבוגר 40 ש"ח לחייל וילד. למשחקים של פלייאוף עליון 90 ש"ח מבוגר, 45 ש"ח ילד וחייל. המחיר הם מקסימלים ואינם כוללים את העמלות וקנייה מוקדמת. מנהלת הליגה למען האוהדים וזו ההחלטה הראשונה ונמשיך לפעול למענם. ההחלטה היא עקב כך שקבוצות גדולות יש יותר הוצאות, ולכן המחיר הוא גבוה יותר. ראינו את המשחק, ראיתי מה קורה, וכתוצאה מהמחאות ועוד דברים נוספים ולכן החלטנו להתכנס ולקבוע מחירים אחידים. מעבר לזה בפגישה שנערכה הקבוצות הבינו את כאבם של האוהדים והחליטו להגיע למחירים הוגנים למולם".

הקבוצות לא דנו בעמלות שמעלות את מחיר הכרטיסים בעד 15 שקל לכרטיס. "אוהדי הכדורגל ידעו מה יהיו המחירים מהיום והלאה", אמר ג'קי בן זקן, הבעלים של מ.ס אשדוד., "רוב המשחקים יהיו במחיר של 50 שקל חוץ ממשחקים של הפלייאוף העליון ושל קבוצות גדולות. המחיר המקסימלי יהיה 90 שקל. בשבוע הבא אנו נתכנס ונדבר על סוגיית העמלות. נגמרו הימים שיגבו מאוהדי הקבוצות הגדולות מחירים גבוהים".

בן זקן הוסיף: "זה יקרה החל מהמחזור הבא כי מאוחר מדי. אני יוצא מרוצה, זה שהמנהלת הצליחה לכנס את רוב הקבוצות לבוא ולשים תקרה, זה טוב. נכון שרציתי שיהיה מחיר אחיד של 50 שקלים, אך אנחנו בדרך הנכונה. הגענו להישג יפה עד כה".

התייחסות עמותת ״האדומים״ של אוהדי הפועל תל אביב:  "החלטת המנהלת מוכיחה כי האנשים שמנהלים את הכדורגל הישראלי הם אנשי שיווק ופרסום מוצלחים, אבל הם אנשים מנותקים מציבור אוהדי הכדורגל. המנהלת למעשה קבעה כי מי שהוא אוהד של אחת מ-5 הקבוצות הגדולות חייב להיות אדם עשיר בעל ממון רב שיכול לממן מכיסו את כל הכדורגל הישראלי. עמותת ״האדומים״ חושבת כי מחיר של 80 ש״ח לכרטיס במשחק נגד קבוצה קטנה הוא לכל הפחות הגזמה פראית ואולי אף ניצול ציני של צרכנים שבויים. העמותה תמשיך לפעול להוזלת מחירי הכרטיסים באופן ישיר מול הנהלת הפועל ת״א״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות