אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל נכנעת לגיימרים השוביניסטים

אינטל נכנעת לגיימרים השוביניסטים

החברה הסירה מאתר המשחקים gamasutra פרסומות, בעקבות לחץ של גולשים שיצאו נגד כותבת מאמר שהתפרסם באתר - במסגרת קמפיין נגד נשים בולטות בתחום המשחקים. לאחר מכן, פרסמה אינטל התנצלות

06.10.2014, 18:09 | עומר כביר
אינטל ביטלה קמפיין פרסום באתר הגיימינג Gamasutra, בעקבות פעילות גיימרים שוביניסטיים באתר, שתקפו מאמר פרשנות שתקף את תרבות המשחקים. התקפתם בוצעה במסגרת פעילות ממושכת של גיימרים נגד גיימריות, שנמשכת כבר יותר מחודש וכוללת בריונות רשת גסה על פני פורומים, אתרים ורשתות חברתיות.

קראו עוד בכלכליסט

במאמר, שכתבה באוגוסט לי אלכסנדר, נטען שתעשיית הגיימינג גדלה מעבר לטווח הנישה המסורתי שלה וכתוצאה המושג "גיימר" הפך לנטול משמעות. “ה'גיימינג' המסורתי נעלם, תרבותית וכלכלית", היא כתבה. "הדבר קשה במיוחד לאלו שהזהות שלהם תלויה בתרבות מזדקנת שהינה חלק ממדיום מורכב שמתפתח במהירות. קשה להם לשמוע שכבר אין להם את הכול, שהם לא דמוגרפיית הצרכנים הכי מיוחדת בעולם, שהם צריכים לחלוק. אנחנו יוצרים עכשיו תרבות ומסרבים ליצור מצב שבו מישהו ירגיש שנאסר עליו להיות חלק ממנה".

מה יש לגיימרים נגד גיימריות? מה יש לגיימרים נגד גיימריות? מה יש לגיימרים נגד גיימריות?

אף שבמאמר עצמו אין התייחסות ישירה לשובינזם והסקסיזם שנפוצים בתעשיית הגיימינג, הוא עורר את זעם של גיימרים קיצונים רבים, שפתחו בקמפיין נגד הכותבת ונגד האתר שבו פורסם תחת האשטג #GamerGate. האשטג זה שימש בעבר בקמפיינים שוביניסטיים רבים, ובראשם המתקפה נגד העיתונאית העצמאית אניטה סרקסיאן, שעוררה את זעם הגולשים בעקבות סדרת מאמרי וידאו מצוינים שבהם חשפה את הסקסיסטיות בתרבות הגיימינג.

הפעם הופנה זעם הגיימרים לעבר החברות השונות שמפרסמות באתר, והם פתחו בקמפיין מקוון במטרה ללחוץ עליהן לעצור את קמפייני הפרסום בו. אינטל הייתה הראשונה להיכנע ללחץ, ולקראת סוף השבוע שעבר עצרה החברה את הקמפיין שבמסגרתו קידמה את פלטפורמת ממשק המשתמש הטבעי שלה, RealSense. “אינטל הורידה את הפרסומות שלה מאתר Gamasutra”, מסרה החברה לאתר חדשות הטכנולוגיה re/code. “אנחנו מתייחסים במלוא הרצינות למשוב מהלקוחות שלנו, במיוחד בכל הנוגע לתוכן והצגתו". בהמשך,

עברה להתנצלות: "לא התכוונו לבחור בצד מסוים בוויכוח בין הגיימרים, מתנצלים אם ההחלטה שלנו פגעה בכם", נכתב בחשבון הטוויטר הרשמי של ענקית השבבים. 

יוזמי הקמפיין, כמובן, ברכו את עצמם על ההישג החשוב ועודדו את תומכיהם להמשיך ולהפציץ מפרסמים אחרים, וכן לפעול נגד מפרסמים באתרים אחרים שיצאו נגד תרבות הגיימינג בכלל, והסקסיסטיות שטבועה בה בפרט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות