אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונס הנכסים מטעם לאומי לביהמ"ש: "לאשר את מכירת הוילה של זיסר תמורת 28 מיליון שקל" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

כונס הנכסים מטעם לאומי לביהמ"ש: "לאשר את מכירת הוילה של זיסר תמורת 28 מיליון שקל"

שופט הפירוקים איתן אורנשטיין, ידון מחר בבקשתו של הכונס וצפוי לאשר את מכירת הבית לידי מוטי גנץ ושאול זילברשטיין, זאת לאור אי התנגדותו של כונס הנכסים של מרכזי שליטה, מטעם בנק הפועלים

20.10.2014, 13:58 | זוהר שחר לוי
כונס הנכסים לוילה היוקרתית של איש העסקים מוטי זיסר מבקש היום (ב') מבית המשפט לאשר את מכירתה לידי מוטי גנץ ושאול זילברשטיין תמורת 28 מיליון שקל, אף שזו הוערכה על ידי שמאי בכ-40 מיליון שקל ולאחר שהניסיונות להשיא את התמורה בתום ההתמחרות – כשלו.

קראו עוד בכלכליסט

הבית של מוטי זיסר, צילום: ענר גרין הבית של מוטי זיסר | צילום: ענר גרין הבית של מוטי זיסר, צילום: ענר גרין

שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, ידון מחר בבקשתו של הכונס וצפוי לאשר אותה לאור אי התנגדותו של כונס הנכסים של מרכזי שליטה, מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט.

בחודש שעבר קיים עו"ד יניב אזרן, המשמש ככונס הנכסים לווילה שבפתח תקווה מטעם בנק לאומי, התמחרות לצורך מכירתה. בהתמחרות השתתפו 3 הצעות: הצעה ראשונה בגובה 20 מיליון שקל ושתיים נוספות בגובה של כ- 15 מיליון שקל. הצעות נמוכות למדי ביחס לשווי הערך כפי שקבע השמאי, שווי של כ-40 מיליון שקל.

במהלך ההתמחרות הורה הכונס למציעים להעלות את סכומי הצעתם כשהמחיר ההתחלתי להצעה יעמוד על 28 מיליון שקל וכן קבע כי "המדרגות" לשיפור ההצעה יעמדו על מיליון שקל בכל פעם. בסיומה של ההתמחרות עמדה רק הצעתם של גנץ וזילברשטיין על סכום זה, אף שבהמשך, ימים ספורים לאחר קיום ההתמחרות, הסכים מציע נוסף להשוות את הצעתו.

בשל ההצעות הנמוכות ניסה עו"ד אזרן בימים שלאחר מכן להשיא את תמורת הנכס לאחר ההתמחרות אך "ניסיונות אלו לא צלחו", כפי שעולה מהדו"ח שהגיש לבית המשפט.

משכך, מבקש הכונס מטעם לאומי כי בית המשפט יאשר את המכירה לגנץ ולזילברשטיין תמורת 28 מיליון שקל. בבקשה לבית המשפט מציין הכונס כי "שוויו הריאלי של הנכס הוא 47 מיליון שקל. לפי השמאי, במידה שהנכס יימכר באילוץ במסגרת כינוס נכסים סביר שיתקבל מחיר הנמוך מהשווי שלעיל בסדר גודל של כ-25% לפחות".

לדברי הכונס, בחינת הצעתם המשופרת של הקונים מעלה, כי היא מהווה "כ-80% משווי הנכס לאחר הפחתה בגין מימוש כפוי, כפי שהוערך על ידי השמאי". עוד לפי הדו"ח, הכונס מטעם בנק הפועלים, לו חייב זיסר 942 מיליון שקל, אינו מתנגד למכירה ויש בכך כדי לתמוך באישור העסקה. יש לציין, כי עם מכירת הנכס, יפרע בנק לאומי, הוא הנושה המובטח, לחלוטין מחובו של זיסר כלפיו. החוב, חוב משכנתא, עומד על 16 מיליון שקל.

"יש לזכור", מוסיף עו"ד אזרן, "כי מדובר בעניינו בנכס חריג, שלא לומר נדיר, הממוקם בשכונה בעלת צביון דתי בפתח תקווה, כך שמלכתחילה 'קהל היעד' הפוטנציאלי שעשוי להתעניין ברכישת הנכס מצומצם ביותר".

בשולי הדו"ח מבהיר הכונס כי הוא מתנגד לבקשת בני הזוג זיסר להאריך את תקופת שהותם בנכס, כפי שעלה מבקשה שהגישו בימים האחרונים לבית המשפט, וכי הוא התנגד לבקשתם כבר בשיחה טלפונית עם בא כוחם, עו"ד שלום גולדבלט. "מכל מקום", נכתב בדו"ח, "בנסיבות אלו הופכת בקשתם לבלתי רלוונטית עוד. אישור המכר על ידי בית המשפט יחייב פינוי של הנכס במועד שנקבע בהסדר שאושר על ידי בית המשפט העליון, על מנת שאוכל למסור את הנכס לקונים במועד שנקבע בהסכם המכר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות