אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון בבילון אישר שינוי פעילות הליבה; 15 עובדים יפוטרו צילום: ענר גרין

דירקטוריון בבילון אישר שינוי פעילות הליבה; 15 עובדים יפוטרו

מהחברה נמסר כי ההנהלה שוקדת בימים אלו על מציאת מיזמים וטכנולוגיות חדשות כחלק מאסטרטגיה לצמצום פעילות החברה בתחומי החיפוש. כ-22 עובדים ישארו בחברה

26.10.2014, 14:00 | שי סלינס

חברת בבילוןשבשליטת נועם לניר, הודיעה היום (א') כי הנהלת החברה שוקדת בימים אלו על מציאת מיזמים וטכנולוגיות חדשות כחלק מאסטרטגיה לשינוי פעילויות הליבה ותחומי ההתמקדות והפיתוח העתידיים של החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מכך, דירקטוריון בבילון אישר היום צמצום פעילות החברה בתחומי החיפוש וההפצה וביצוע התאמות במבנה והיקף כוח האדם ובצוות ההובלה הטכנולוגי והעסקי של החברה. מהלך זה מתווסף לשינויים במבנה ובפעילות אשר כבר בוצעו במהלך השנה האחרונה, כשהאחרון בהם היה בספטמבר , אז הודיעה החברה על מכירת פעילות התרגום ואחזור המידע. למעשה החברה תישאר עם מצבת כוח אדם של כ-22 עובדים, לאחר עזיבה של 15 עובדים.

נועם לניר , צילום: נמרוד גליקמן נועם לניר | צילום: נמרוד גליקמן נועם לניר , צילום: נמרוד גליקמן

בכך הופכת למעשה בבילון לחברה עתירת קופת מזומנים שאין לה כעת פעילות אמיתית מלבד הפיתוח. נזכיר כי בבילון החליטה לחלק דיבידנד אדיר של 125 מיליון שקל לבעלי המניות לפני כשלושה חודשים, כאשר בקופתה נשארו לאחר החלוקה כ-75 מיליון שקל.

בבילון השתמשה בתוכנת התרגום שלה כדי להתקין את סרגל הכלים של החברה ועמוד הבית שלה בעת תהליך ההורדה, כאשר בעת שמשתמשים ערכו חיפוש באמצעותם, היא גזרה חלק מהכנסות הפרסום של יאהו או כל מנוע חיפוש אחר עימו היא עבדה. בנוסף שימשה בבילון כגורם מתווך בין חברות קטנות יותר לבין יאהו, כאשר אלו התקינו את סרגל הכלים או עמוד הבית של בבילון וחלקו עימה את ההכנסות מיאהו.

הכנסות בבילון ברבעון השני לשנת 2014 הסתכמו בכ-34.5 מיליון שקל, לעומת 162.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון בהכנסות החברה נבע בעיקר מהירידה בהכנסות מגוגל כתוצאה מאי חידוש ההסכם, וכן מירידה בהכנסות מיאהו, בעיקר עקב ירידה בהשקעה ברכישת משתמשים חדשים. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-8.7 מיליון שקל, לעומת כ- 40.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

תגיות