אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת ישראל: יש תשתית ראייתית להעמיד לדין בעלי תפקידים מגינדי השקעות ואורתם מליבו צילום: חסן שעלאן, ynet

משטרת ישראל: יש תשתית ראייתית להעמיד לדין בעלי תפקידים מגינדי השקעות ואורתם מליבו

במשטרה ציינו כי כיוון החקירה אינו לעבירת רשלנות, אלא מתבסס על תשתית אזרחית בלבד; עו"ד המייצג דיירים "לא ברור איך רוצים לאכלס את הבניין על סמך הצהרות של החברות שהובילו לקריסתו"

29.10.2014, 13:11 | דותן לוי
משטרת ישראל סבורה כי ישנה תשתית ראייתית מספקת להעמדה לדין בתיק החקירה של קריסת המרפסות בחדרה. במשטרה ציינו כי התשתית נוגעת לגורמים הן בחברה היזמית – גינדי השקעות והן בחברה המבצעת – אורתם מליבו.  

קראו עוד בכלכליסט

החקירה נוהלה על ידי יחידת ההונאות של מחוז חוף ובליווי מחלקת המקרקעין בפרקליטות המדינה. לפי המשטרה, נחקרו עשרות אנשים ולאחר שהושגה תשתית ראייתית החומרים הועברו לפרקליטות, שהתרשמה מכך והחזירה את החומרים למשטרה לצורך השלמות סופיות. כאשר הפרקליטות תקבל לידיה שוב את חומרי החקירה היא תצטרך להחליט אם להגיש כתבי אישום כנגד אותם גורמים.

קריסת המרפסות בבניין של גינדי, צילום: נמרוד גליקמן קריסת המרפסות בבניין של גינדי | צילום: נמרוד גליקמן קריסת המרפסות בבניין של גינדי, צילום: נמרוד גליקמן

בתוך כך אמרו במשטרה, כי התשתית להעמדה לדין אינה מתבססת על עבירות פליליות או על רשלנות ומתבססת על 2 תחומי עבירות, הראשונה על הפרת הוראה חוקית והשניה קשורה לחוקי התכנון והבניה.

כזכור, השבוע הודיעה חברת גינדי לדיירים בבניין שבו קרסו המרפסות כי בקרוב, לאחר השלמת חיזוק המבנה והבדיקות הכרוכות בכך, ניתן יהיה לאכלס שוב את הבניין.

עו"ד רם.א.גמליאל המייצג את הדיירים שהמרפסת בדירתם קרסה מסר בתגובה כי "החלטת המשטרה בעניין העמדה לדין היא מבורכת, ויש לדרוש בירור מעמיק של הנסיבות החמורות שהובילו לקריסת מרפסת בבניין שקיבל טופס 4".

עוד נמסר מהעו"ד כי "אין אלא להתפלא כי אותם גורמים יזמיים וקבלניים, אשר קיבלו טופס 4 לאחר שהציגו מצגי שווא בפני מהנדס העיר, דבר שידוע וברור היום לאחר שהמרפסת התרסקה על הרצפה ולאור עבודות החיזוק הנרחבות המבוצעות בבניין, שלא היו מביישות בניין בן עשרות שנים, כיצד הרשויות ממשיכות להסתמך רק על אמירות של גורמים אלה בבקשתם לאכלס את הבניין, שטרם הוכח כתקין, ויש לקוות כי למסקנת הרשויות במקרה זה לא נצטרך להמתין עשור כמו בפרשת אולמי ורסאי".

מגינדי השקעות לא התקבלה תגובה.

תגיות