אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פורצי הדרך

היה שלום, שילוט חוצות: חוקרים פיתחו הולוגרמות לייזר מעופפות

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת להקרין טקסט ותמונות באוויר ללא צורך במסך או בגזים מיוחדים. היא זולה, ניידת, מבוססת על רכיבים שכבר קיימים בשוק - ותוכל לחולל מהפכה אמיתית בתחום הפרסום, לאור ייתור הצורך בלוחות פיזיים

12.11.2014, 17:20 | הראל עילם

קבוצת חוקרים יפנית פיתחה מערכת הקרנה הולוגרפית שמסוגלת להקרין אובייקטים תלת ממדיים באוויר ללא צורך במסך. המכשיר אף מאפשר לתמרן את האובייקטים, להזיז אותם ובדרך זו להציג למשל טקסט מרחף באוויר. החברה מתכננת לשווק מערכות להצגת מסרים ענקיים באוויר, כמו למשל הסימן המפורסם של באטמן מעל רחובות גותהאם.

קראו עוד בכלכליסט

המכשיר עובד על ידי שימוש במערך של מקורות לייזר אינפרה-אדום בתדר של גיגה-הרץ. הלייזרים מייננים את האוויר בנקודה מסוימת והאנרגיה המשתחררת נראית לצופים כנקודת אור מרחפת. ניתן להזיז את נקודת האור הזאת וליצור כך אלמנטים תלת ממדיים.

התוצאה הסופית הוא מכשיר לא יקר, נייד וקל המשתמש בטכנולוגיה הזמינה כיום בשוק בדרך חדשה לחלוטין. המצגת של החברה, שנערכה במוזיאון המדע של טוקיו, הציגה כללה הקרנת אובייקטים כגון תפוח, שפירית, בן אדם הולך ועוד. הם רחפו מספר מטרים מעל הטנדר שהכיל את אב הטיפוס של מערכת ההקרנה הניידת.

אלמנטים תלת ממדיים שנוצרו באוויר באמצעות הטכנולוגיה החדשה, צילום: Youtube אלמנטים תלת ממדיים שנוצרו באוויר באמצעות הטכנולוגיה החדשה | צילום: Youtube אלמנטים תלת ממדיים שנוצרו באוויר באמצעות הטכנולוגיה החדשה, צילום: Youtube

אקירה אסאנו, חוקר מטעם חברת ברטון שמשתתפת במיזם, אמר כי הוא רואה את ההמצאה משמשת כדרך להציג הודעות לאחר אסון, לסמן היכן נמצאות כוחות ההצלה ומהם מעברים בטוחים. עד סוף השנה הוא מקווה שיוכלו להקרין אובייקטים 10 מטר מעל הקרקע, ולהגדיל את המרחק בעתיד. להמצאה יש כמובן גם לא מעט שימושים פוטנצאליים בתחום הפרסום. "החדשנות הגדולה כאן היא היכולת שלנו לרכז אור בנקודה אחת" הוסיף אסאנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למגיב 1
אתה כרגע אותו אחד שלפני 80 שנה אמר שטלוויזיה זה מיותר. זה רק בשחור לבן, וזה נורא יקר. אף אחד לא יקנה את זה. עכשיו תביט על עצמך היום, ותראה איזה מטומטם אתה. אל תגיד את השטות שלך שוב! עכשיו זה מרצד ויקר, בעוד 10 שנים זה לא מרצד, זה צבעוני, זה 3D וקונים את זה בALIEXPRESS בכמה דולרים בודדים. טיפה חזון חביבי.
אורי , צפון  |  15.11.14
לכל התגובות