אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטייסים של לארי אליסון נתבקשו להחזיר בונוסים צילום: בלומברג

הטייסים של לארי אליסון נתבקשו להחזיר בונוסים

הבלבול נבע מהסכם שנחתם עם טייסי איילנד אייר, ולפיו הם יקבלו בונוסים 30 יום לפני הגעת מטוסים חדשים לחברה. אולם המטוסים התעכבו

24.11.2014, 08:56 | שירות כלכליסט

חברת התעופה של המיליארדר לארי אליסון, איילנד אייר, שבסיסה בהונולולו, הורתה לטייסיה להחזיר את הבונוס שקיבלו לקראת חג המולד - על כך דיווחה בסוף השבוע סוכנות הידיעות אי.פי.

קראו עוד בכלכליסט

45 טייסים קיבלו כל אחד בונוס של 4,000 דולר, ועתה נתונה בידיהם הבחירה להחזירו במהלך ארבעת החודשים הקרובים כניכוי ממשכורתם או פשוט לרשום צ'ק לטובת החברה.

הבלבול נבע מהסכם שנחתם עם הטייסים, ולפיו הם יקבלו בונוסים 30 יום לפני הגעת מטוסים חדשים לחברה. עם זאת, הגעת המטוסים התעכבה לאחר שהמנכ"ל החדש, דייב פליגר, נכנס לתפקיד והחברה החלה לעבוד עם מומחים חיצוניים כדי להחליט אילו מטוסים ישולבו בצי העתידי. במייל פנימי שהגיע לעיתון מקומי בהונולולו, "סטאר אדווייזר", אומר פליגר כי גיבוש האסטרטגיה לגבי עתיד הצי של החברה צפוי להימשך עד סוף ינואר 2015. ברגע שייבחרו המטוסים החדשים, החברה תקבלם עד ראשית הקיץ - ואז יוחזרו לטייסים הבונוסים שלהם.

מטוס של איילנד אייר בהונולולו מטוס של איילנד אייר בהונולולו מטוס של איילנד אייר בהונולולו

איגוד הטייסים, במכתב לחבריו, תהה מה הטעם לקחת את הבונוס בחזרה, אם ממילא הוא ישולם שוב. "הסיבוכים בספרי החשבונות, נוסף לבזבוז הזמן המשווע, פשוט לא מצדיקים את החזרת הכסף היום רק כדי לקבלו שוב במועד מאוחר יותר", טענו.

נוסף לבונוס שיוחזר תידחה העלאת שכר של 5% שתוכננה לטייסים, גם זאת בשל הדחייה בהגעת המטוסים החדשים. כך לפי דובר מטעם החברה.

איילנד אייר, המונה כ־400 עובדים, רשמה הפסדים בכל אחד מהרבעונים מאז רכש אותה אליסון ב־2013. אליסון, מייסד חברת התוכנה אורקל, התפטר מתפקידו כמנכ"ל בספטמבר, אך מוסיף לכהן כיו"ר הדירקטוריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות