אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת הונג קונג פינתה מעוז מפגינים גדול ועצרה שניים ממנהיגיהם צילום: איי אף פי

משטרת הונג קונג פינתה מעוז מפגינים גדול ועצרה שניים ממנהיגיהם

ג'ושע וונג ולסטר שום נעצרו יחד עם עוד 148 מהמפגינים, המוחים נגד החלטת סין להגביל את הבחירות בעיר. וונג: "אם נוותר היום - נוותר על החיים והעתיד שלנו"

26.11.2014, 14:44 | שירות כלכליסט
המשטרה בהונג קונג ממשיכה במאמצים שלה לפנות את המפגינים מהרחובות, והיום (ד') פינתה את אחד ממעוזי המפגינים הגדולים שנותרו. במהלך הפינוי, שנמשך יומיים והשתתפו בו 4,000 שוטרים נעצרו שניים מהמנהיגים, ג'ושע וונג ולסטר שום, ועוד 148 מפגינים נוספים.

ההפגנות ברחבי הונג קונג נמשכות כבר חודשיים במחאה נגד החלטת סין להגביל את הבחירות בעיר. המפגינים חסמו כבישים במרכזי העיר ובמרכז הפיננסי, שבו שוכנים גם משרדי הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

וונג (18) נעצר לאחר שהתעקש כי המפגינים צריכים להישאר ברחובות על אף צווים מטעם בית המשפט לפנות אותם, וזאת על מנת להמשיך בלחץ על הממשל. לפני מעצרו הספיק וונג לפרסם בפייסבוק את הסטטוס הבא: "אם נוותר על הכיבוש היום, לא נוותר רק על מערכת בחירות מהימנה, אלא גם על החיים והעתיד שלנו". בדף הפייסבוק של ארגון הסטודנטים שבראשו הוא עומד, עדכנו כי וונג נעצר באשמת ביזוי בית המשפט, וכי הוא אינו צפוי להשתחרר הערב בערבות.

ההפגנות בהונג קונג, צילום: איי אף פי ההפגנות בהונג קונג | צילום: איי אף פי ההפגנות בהונג קונג, צילום: איי אף פי

המחאות שפרצו בספטמבר, שיתקו למשך זמן את הפעילות העסקית בעיר ופגעו בהכנסות מתיירות ובמכירות הקמעונאיות, ובהתאם הפינוי התקבל גם בקריאות שמחה מצד חלק מהתושבים. "מה המטרה לכבוש את הרחובות האלה לכל כך הרבה זמן", אמרה לפיננשל טיימס אחת המתנגדות למחאה. "הם לא צריכים ללכת לעבוד?"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות