אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ההתאחדות הכדורגל הפלסטינית דורש את הרחקתה של ישראל מפיפ"א צילום: איי אף פי

יו"ר ההתאחדות הכדורגל הפלסטינית דורש את הרחקתה של ישראל מפיפ"א

ג'בריל רג'וב תוקף את את ישראל, וקרא לפיפ"א להטיל סנקציות בעקבות הפשיטה בשבוע שעבר על המשרדים של הפדרציה הפלסטינית בגדה המערבית

02.12.2014, 17:22 | שירות כלכליסט

ראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית חוזר לתקוף את ישראל, וקרא לפיפ"א להטיל סנקציות בעקבות הפשיטה בשבוע שעבר על המשרדים של הפדרציה הפלסטינית בגדה המערבית.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'בריל רג'וב עם בכיר בהתאחדות הכדורגל של אסיה. "לא מספיק הגינוי של ספ בלאטר" | צילום: איי אף פי ג

נשיא פיפ"א ספ בלאטר, שמנסה לגשר בין שני הצדדים, הביע את האכזבה שלו מהתקרית, אך ג'יבריל רג'וב אומר כי זה לא מספיק.

רג'וב טוען שפיפ"א צריכה להוציא "כרטיס אדום" לישראל. פלסטין הוכתרה לנבחרת השנה בטקס חלוקת הפרסים של קונפדרציית הכדורגל של אסיה (AFC) שנערך במנילה, זאת לאחר הניצחון שלהם השנה בגביע האתגר של ה-AFC. "אני חושב שהגיע הזמן להטיל סנקציות. מה שקרה בשבוע שעבר הוא חסר תקדים בהיסטוריה של הספורט", אמר רג'וב לעיתונאים. "איני חושב שיש לישראלים את הזכות ליהנות מהמעמד ובו זמנית למנוע אותו מאחרים...הגיע הזמן להטיל עונשים ולשלוף כרטיס אדום".

שני הצדדים צפויים להיפגש בשולי פגישת הוועד הפועל של פיפ"א החודש במרקש, אך התפייסות נראית עכשיו רחוקה מתמיד.

ב-AFC גינו גם את הפשיטה הישראלית, והנשיא שייח סלמן בין אברהים על חליפה קרא לפעולה "בלתי נסבלת ולא מקובלת".

רג'וב סיפר ששלוש מכוניות חמושות עצרו בסמוך למשרדי התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ולדבריו הכוחות הישראלים התעמתו עם הצוות ועברו על מסמכים. התקרית נמשכה 40 דקות. עוד הוסיף רג'וב כי המשגיח שמינה בלאטר לפיקוח על הסכסוך היה באזור ומודע להתרחשויות.

החשש הבא, הוסיף רג'וב הוא האם יוטלו הגבלות נסיעה שימנעו מהנבחרת הפלסטינית להופיע בהרכב מלא בגביע אסיה שיתקיים בינואר באוסטרליה, הטורניר המרכזי הראשון של הנבחרת.

"אני בטוח שחלק מהשחקנים לא יורשו לטוס", הוא אמר. "אני מקווה שנוכל לקחת איתנו את כולם, אך אין לנו הרבה ברירות. יש לנו נחישות ונמשיך גם אם הישראלים לא יאפשרו לכולם לנסוע".

הנבחרת הפלסטינית העפילה לגביע אסיה, התחרות האזורית הבכירה, לאחר שזכו בגביע האתגר שנערך במלדיבים במאי. אך רג'וב מציין כי גם אז ישראל מנעה את יציאתם של שישה שחקנים.

"איני מאחל את הסבל של השחקנים הפלסטינים, או של השחקנים הישראלים. אני רוצה שהמשחק יהיה כלי טוב לבניית גשר ולא להעמקת השנאה. אני חושב שאנחנו עומדים בפני קטסטרופה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות