אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוסעים לארצות הברית? שימו עין על הסמארטפון שלכם

נוסעים לארצות הברית? שימו עין על הסמארטפון שלכם

לפי נתוני נציבות התקשורת הפדרלית במדינה, הטלפון החכם הוא המוצר הכי נגנב בניו יורק ובסן פרנסיסקו - בה כ-60% ממקרי הגניבה כללו סמארטפון. לבעלי האייפון יש סיבה מופחתת לדאגה: הגנבים מתמקדים במכשירי אנדרואיד

09.12.2014, 08:40 | נמרוד צוק
גניבת הסמאטרפונים בארה"ב בכלל ובסן פרנסיסקו בפרט הפכה בשנתיים האחרונות למגיפה של ממש, כך חושף דו"ח חדש של ה-FCC, נציבות התקשורת הפדרלית. במהלך 2013 נפלו 3.1 מיליון אמריקאים קורבן לגניבת הסמארטפון שלהם, כמעט כפול ממספרם ב-2012 שעמד על 1.6 מיליון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדו"ח, ב-59% ממקרי השוד שהתרחשו במהלך השנה בסן פרנסיסקו נשדד גם מכשיר הסלולר של הקורבן. בניו יורק בטוח מעט יותר להסתובב עם סמארטפון ברחוב - רק 46% ממקרי השוד בעיר כללו את גניבת המכשיר.

שימרו היטב על הטלפון, במיוחד ברחובות סן פרנסיסקו, צילום: shutterstock שימרו היטב על הטלפון, במיוחד ברחובות סן פרנסיסקו | צילום: shutterstock שימרו היטב על הטלפון, במיוחד ברחובות סן פרנסיסקו, צילום: shutterstock

פלח אחד מבין בעלי הסמארטפונים שנהנה בחודשים האחרונים מבטחון גדול יותר הם בעלי מכשירי האייפון - היקף הגניבות של מכשירי אפל בניו יורק צנח במחצית הראשונה של 2014 ב-19% וב-38% בסן פרנסיסקו. כפי הנראה הסיבה לירידה הן טכנולוגיות האבטחה החדשות ששילבה אפל במכשיריה ובמערכות ההפעלה שלה בשנה האחרונה, והופכים את גניבתם לפחות משתלמת.

היכן הטלפון שלי? אחד מכל עשרה אנשים נפל קורבן לגניבת סמארטפון מחקר שנערך בארה"ב מראה שרוב הגניבות מתבצעות במסעדות בשעות אחר הצהריים - ומוכיח שוב שאפליקציות לאיתור הסמארטפון אינן יעילות ברוב המקרים. כ-9% ממקרי גניבת הסלולרי כוללים שימוש בו לגניבת זהות נמרוד צוקלכתבה המלאה

המחקר התייחס גם לאמצעי הבטחון בהם נקטו הקורבנות כדי לאתר את המכשיר ולהגן על המידע האישי שלהם.

22% מהם התקינו תוכנות למעקב אחר המיקום הפיזי של המכשיר, 36% נעלו אותו בקוד בן 4 ספרות שצריך להקיש במסך הפתיחה כדי להכנס למערכת ההפעלה ו-34% לא נקטו באמצעי אבטחה כלשהם.

המחקר התייחס לשימושים שעשו הגנבים במכשירים הגנובים - חלקם נמכרו בשלמותם דרך אתרי מכירות מקוונים, חלקם נמכרו לחברות שמשווקות חלקי חילוף למכשירים וחלקם שימשו את הגנבים עצמם. כמה מכנופיות הפשיעה המאורגנות יותר הצליחו לשם את ידן על מספר גדול של מכשירים והצליחו להבריח אותם למכירה מחוץ לארה"ב. המחקר לא פירט את החלוקה באחוזים בין השימושים השונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות