אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוצץ המו"מ בין קרדן לנציגות האג"ח צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

פוצץ המו"מ בין קרדן לנציגות האג"ח

חברי הנציגות דרשו 15% ממניות החברה בהסדר וריבית של 2% לשנה כתוספת לכל אחת מהשנתיים של הדחייה בתשלומים. החברה מוכנה לתוספת ריבית של 1.75% לכל שנה ולהקצאה של 10% מניות של החברה למחזיקים. קרדן אן.וי: "הנציגות חוזרת בה מהסכמות שכבר התקבלו"

09.12.2014, 17:55 | גולן חזני

פגישה של נציגות מחזיקי האג"ח בקרדן עם מנכ"ל החברה שוקי אורן, התפוצה אתמול בערב, על רקע פערים בין עמדת החברה למחזיקים בנוגע לתוספת הריבית בהסדר החוב על התשלומים הנידחים, ולהיקף המניות שיקבלו מחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

שוקי אורן , צילום: גיא אסיאג  שוקי אורן | צילום: גיא אסיאג שוקי אורן , צילום: גיא אסיאג

חברי הנציגות דרשו 15% ממניות החברה בהסדר וריבית של 2% לשנה כתוספת לכל אחת מהשנתיים של הדחייה בתשלומים. החברה מוכנה לתוספת ריבית של 1.75% לכל שנה ולהקצאה של 10% מניות של החברה למחזיקים. הנציגות עמדה על עמדתה ואורן הבהיר כי מבחינתו מדובר בחזרה מסעיפים שעליהם סוכם כבר, וכי מבחינתו הם יכולים לפנות לבעלי המניות שאמורים להחליט איזו כמות מניות הם אמורים להעניק למחזיקים.

הפיצוץ מגיע דווקא כשנידמה היה כי ההסדר הולך לקראת סיום. בשבוע שעבר הצליחה קרדן שמנהלת מו"מ להסדר חוב של 345 מיליון יורו לבעלי אגרות החוב, להסיר איום משמעותי לחדלות פרעון כשקרדן לנד צ'יינה שבבעלותה המלאה של קרדן אן.וי חתמה על הסכם למכירת כל החזקותיה (50%) בחברת קרדן לנד צ'נגדו שמחזיקה בקניון צ'נגדו לשותפתה בחברה קרן בלרוק תמורת 555 מיליון יואן (72.6 מיליון יורו). התמורה משקפת שווי של 164 מיליון יורו לקניון ומשווי זה קוזזה הלוואה בנקאית שמימן את הקמתו. התמורה נטו לקרדן לנד צ'יינה תסתכם ב־65 מיליון יורו ומסכום זה יועברו לקרדן אן.וי לפחות 30 מיליון יורו. סכום זה יאפשר לקרדן אן.וי לפרוע חוב של 28 מיליון יורו לבנק דיסקונט בסוף החודש.

מקרדן אן.וי נמסר: "קרדן אן.וי הוכיחה שוב בשבוע האחרון את מחויבותה לממש נכסים על מנת לעמוד בהתחייבויותיה, כאשר מכרה את אחזקותיה בקניון צ'נגדו בסין. לחברה מדיניות ברורה לאורך השנים של עמידה בהתחייבויות והחזר חובות בסך של למעלה מחצי מיליארד יורו עד כה. החברה ניהלה את המו"מ בתום לב, תוך ויתורים מרחיקי לכת אולם לצערנו בישורת האחרונה הנציגות מדברת במספר קולות, וחוזרת בה מהסכמות שכבר התקבלו. מתווה ההסדר כפי שגובש בשלושה חודשים של מו"מ אינטנסיבי משפר את תנאי אגרות החוב ומעניק למחזיקים בטוחות להחזר החוב. אנו תקווה שהנציגות תאשר את ההסדר המוצע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות