אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש: להקים צוות שיבחן הריכוזיות הענפית במשק הגז צילום: עמית שעל

המשנה ליועמ"ש: להקים צוות שיבחן הריכוזיות הענפית במשק הגז

אבי ליכט טוען כי הטיפול בתחום מפוזר על פני מספר רב של רגולטורים ויוצר חוסר תיאום ופוגע ביכולת הביצוע של משרדי הממשלה השונים בתחום זה

16.12.2014, 14:19 | רוני זינגר

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט מציע להקים צוות משימה של פקידים ממשלתיים בכירים שתפקידו יהיה לגבש המלצות למדיניות ממשלה ברורה בסוגיות היסוד של ענף הגז הטבעי.

קראו עוד בכלכליסט

ליכט כותב את הדברים בנייר עמדה שחיבר ושלח הבוקר למנכ"לי משרדי ראש הממשלה, האוצר, האנרגיה, הכלכלה, הגנת הסביבה ולממונה על ההגבלים העסקיים.

בפתח נייר העמדה מסביר ליכט כי אין מדובר בחוות דעת משפטית אלא "בהצעה על בסיס הניסיון שנצבר במשרד המשפטים בשנים האחרונות בעקבות עיסוק אינטנסיבי בשורה של החלטות בתחום".

קידוח תמר, צילום: אלבטרוס קידוח תמר | צילום: אלבטרוס קידוח תמר, צילום: אלבטרוס

ליכט כותב כי הטיפול בתחום מפוזר על פני מספר רב של רגולטורים היוצר חוסר תיאום ופוגע ביכולת הביצוע של משרדי הממשלה השונים בתחום זה. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מזכיר כי בשנים האחרונות טיפלו בתחום שתי ועדות אד-הוק - ששינסקי הראשונה וועדת צמח: "על כן מוצע", כותב ליכט "כי יוקם מנגנון אשר יבצע פעילות מתמשכת. יש צורך בגוף קבוע שידון בכל סוגיות היסוד העומדות על הפרק. משימתו הראשונה של הצוות היא גיבוש המלצות למדיניות ברורה. אחת הסוגיות המרכזיות היא הריכוזיות הענפית, השלכותיה הכלל משקיות, ובכלל זה ההשלכות העתידיות על כלל החברה. סוגיה זו מחייבת פתרון כולל ולא התנהלות פרטנית של כל רגולטור לעצמו".

ליכט מונה שורה של רגולטורים העוסקים בנושא שמספרן מגיע לכ-15 משרדי ממשלה וועדות שונות העוסקים בכך כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות