אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוברטיס תשקיע 10 מיליון דולר בביוליין ותהיה שותפה לפיתוח תרופות צילום: יואב גלאי

נוברטיס תשקיע 10 מיליון דולר בביוליין ותהיה שותפה לפיתוח תרופות

ההשקעה של ענקית התרופות השוויצרית בחברת פיתוח התרופות הישראלית התבצעה בפרמיה של 20% על מחיר הסגירה של ביוליין אתמול

16.12.2014, 14:39 | ניר צליק

ביוליין, חברת פיתוח התרופות הישראלית, הודיעה היום (ג') על הסכם לשיתוף פעולה עם נוברטיס, ענקית התרופות השוויצרית.

קראו עוד בכלכליסט

נוברטיס תשקיע בביוליין 10 מיליון דולר תמורת כ-12.8% ממניות החברה, בפרמיה של כ-20% על מחיר השוק של המניה בסיום המסחר ביום שני. על פי ההסכם, נוברטיס רכשה 5 מיליון תעודות ADR של ביוליין בעסקה פרטית במחיר של 2 דולר לכל אחת.

במסגרת שיתוף הפעולה, נוברטיס תבצע הערכה של פרויקטים שזוהו והוצגו על ידי ביוליין, לצורך פיתוח משותף ועסקת רישיון פוטנציאלית להמשך פיתוח ולמסחור על ידי נוברטיס. שיתוף הפעולה ינסה למנף את הקשרים של ביוליין עם מוסדות אקדמיים, בתי חולים וחברות ביופארמצבטיות בישראל, כמו גם את המומחיות של החברה בתהליך בחירת ופיתוח פרויקטים. החברות מתכוונות לפתח במשותף מספר פרויקטים פרה-קליניים וקליניים מוקדמים עד לשלב הוכחת היתכנות בבני אדם.
כנרת סויצקי, מנכ"ל ביוליין, צילום: יואב גלאי כנרת סויצקי, מנכ"ל ביוליין | צילום: יואב גלאי כנרת סויצקי, מנכ"ל ביוליין, צילום: יואב גלאי

לנוברטיס לא תהיה נציגות בדירקטוריון או זכויות מיוחדות אחרות מכוח ההשקעה שלה, וכן הסכימה לא לעלות מעבר לאחוז מסוים מבחינת אחזקותיה. נוברטיס וביוליין יעריכו במשותף את הפרויקטים בשלבים הקליניים והפרה-קליניים שיוצגו על ידי ביוליין באמצעות ועדת היגוי משותפת לשני הצדדים, שתקבע עם אילו פרויקטים להתקדם בפיתוח ובאילו תנאים.

פרויקטים בשלבים קליניים או שיגיעו לשלב הקליני יהיו זכאים לבחירה על ידי נוברטיס. במועד בחירתו של הפרויקט, נוברטיס תשלם לביוליין סך של 5 מיליון דולר עבור אופציה על הפרויקט, וכן תממן כ- 50% מעלויות הפיתוח הצפויות שנותרו עד להוכחת היתכנות קלינית, באמצעות השקעת הון נוספת בביוליין. לנוברטיס תהיה זכות ראשונים בלעדית במשא ומתן לרישיון מביוליין על כל פרויקט נבחר בו תוכח היתכנות קלינית. החברות מתכוונות לפתח עד שלושה פרויקטים במסגרת שיתוף פעולה זה. 

למעשה, ביוליין תוכל כעת לרכוש מולקולות מהאקדמיה ולסגור חלק נכבד מעלויות הפיתוח שלהם ללא גיוסים גדולים בשוק ההון הישראלי או האמריקאי, על ידי שיתוף הפעולה עם נוברטיס. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות