אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השעון מתקתק והסגירה מתקרבת: בנק לאומי לא יעניק הלוואה לערוץ 10 צילום: נועם מושקוביץ'

השעון מתקתק והסגירה מתקרבת: בנק לאומי לא יעניק הלוואה לערוץ 10

הבנק צפוי להחזיר תשובה רשמית בנוגע להלוואה נוספת בגובה 36 מיליון שקל, אך כעת הסיכויים לקבלת תשובה חיובית נראים קלושים; הערוץ עשוי להסגר בתוך 9 ימים

22.12.2014, 16:39 | אופיר דור
הסיכויים שערוץ 10 יקבל הלוואה מבנק לאומי כדי לכסות את חוב דמי הזיכיון שלו בגובה 36 מיליון שקל נראים קלושים למדי. בנק לאומי צפוי להחזיר לערוץ 10 תשובה רשמית רק בהמשך השבוע, אך מסתמן כי בבנק לא ירצו להגדיל את החשיפה לערוץ מעבר לקיים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ב') בטקס הדלקת נרות בערוץ אמר המנכ"ל יוסי ורשבסקי לעובדים כי יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה לא צפוי להיכנס להשקעה בערוץ עד לסוף השנה - אז פג הזיכיון של ערוץ 10. בערוץ ציפו שנחמה יזרים את המימון הדרוש לחיסוי חובות דמי הזיכיון לרשות השנייה, אך כעת נראה כי הסיכוי שנחמה ייכנס להשקעה בערוץ הולך וקטן באופן כללי.

במקביל דיווח ורשבסקי לעובדים כי הערוץ ביקש אשראי מבנק לאומי כדי לחסות את דמי הזיכיון ולקבל רישיון ל-15 שנה נוספות, מהלך שיאפשר לו להמשיך לשדר החל מ-1 בינואר. אולם כעת נראה כי הסיכוי שגם אפיק זה יצא לפועל קטן יחסית .

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי. סיכויים קלושים לקבלת ההלוואה, צילום: נועם מושקוביץ מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי. סיכויים קלושים לקבלת ההלוואה | צילום: נועם מושקוביץ' מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי. סיכויים קלושים לקבלת ההלוואה, צילום: נועם מושקוביץ

בנק לאומי כבר מעמיד ערבות של כ-43 מיליון שקל לערוץ 10 שאותה מאיימת הרשות השנייה לחלט אם הערוץ לא ישלם את חובו עד השבוע הבא. לערוץ אין יכולות להעמיד בטוחות לקבלת הלוואה נוספת כרגע ולכן בבנק נוטים שלא להיענות לבקשת האשראי שלו. חילוט הערבויות עלול להביא לקריסה פיננסית של הערוץ כאשר נושים נוספים שלו יבקשו פירעון מיידי של חובותיו אליהם.

בערוץ משוכנעים כי אם יצליחו לשלם את החוב לרשות השנייה יקבלו רישיון. זאת אף שברשות השנייה מבהירים כי תשלום החוב הוא רק תנאי אחד לקבלת רישיון, והערוץ חייב להכניס משקיע שיעניק לו איתנות פיננסית לאורך זמן. בכל מקרה כרגע נראה שגם בנושא מציאת מימון לתשלום החוב, הערוץ לא נוחל הצלחה.

האפשרות שבישראל יפעל ערוץ מסחרי אחד עם חברת חדשות אחת נראית גרועה מאוד, במיוחד כאשר מדובר בתקופת בחירות. אולם עד כה לא נמצא המתווה החוקי שיאפשר לערוץ 10 להמשיך לפעול מעבר ל-31 בדצמבר. נכון לעכשיו הערוץ עומד בפני סגירה בתוך 9 ימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות