אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הרשות השנייה בדד-ליין לערוץ 10: שלמו חובכם בתוך 10 ימים צילום: נועם מושקוביץ

מועצת הרשות השנייה בדד-ליין לערוץ 10: שלמו חובכם בתוך 10 ימים

הרשות מזהירה כי אם לא ישולם החוב בסך 36 מיליון שקל, יחולטו הערבויות הבנקאיות של הערוץ, וזה עלול להביא לקריסתו הפיננסית; הערוץ עדיין לא חתם על הסכם עם המשקיע המיועד שלמה נחמה

17.12.2014, 16:38 | אופיר דור

מועצת הרשות השנייה הציבה היום (ד') בישיבתה דד-ליין לערוץ 10: שלמו את חובכם בתוך 10 ימים או שנחלט את הערבויות שמופקדות אצלנו.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת הרשות מעניקה בכך הזדמנות אחרונה לערוץ להכניס משקיע ולשלם את חובותיו. לערוץ חוב של כ-36 מיליון שקל לרשות השנייה לאחר שאינו משלם בשנה וחצי האחרונות דמי זיכיון ודמי הפצה במערך עידן פלוס.

לדברי יו"ר המועצה, אוה מדז'יבוז', "אין מנוס בעת הזו מלפעול בהתאם לחובתה הציבורית של המועצה למימוש ערבויות ערוץ 10. במיוחד לאור העובדה שעד היום ערוץ 10 לא הגיש בקשה מעודכנת לרישיון ולא שילם את חובותיו. אי נקיטת צעד זה יהווה הפרה מהותית של הזיכיון, וכן פגיעה בשוויון בין הזכייניות השונות של הרשות השנייה. עם זאת החילוט לא יהיה מיידי אלא בתוך עשרה ימים על מנת לאפשר לערוץ להשלים את חובותיו ולהציג משקיע״.

שלמה נחמה, צילום: אוראל כהן שלמה נחמה | צילום: אוראל כהן שלמה נחמה, צילום: אוראל כהן

בפני המועצה הופיעו היום מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי ונציגת בעלי המניות של הערוץ אירית אילוז. בניגוד להערכות מוקדמות, ורשבסקי ואילוז לא הודיעו באופן רשמי על כניסתו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה להשקעה בערוץ. בשבוע שעבר אמר ורשבסקי בוועדת כלכלה בכנסת כי כניסתו של נחמה היא עניין של ימים, אך הסכם מולו טרם נחתם. חילוט הערבויות עלול להביא לקריסה פיננסית של ערוץ 10, כיוון שהוא צפוי לגרום לנושים נוספים של הערוץ לבקש פירעון מיידי של החובות. ערבויות הערוץ עומדות על כ-45 מיליון שקל.

גורמים המקורבים למו"מ נשמעו מעט פסימיים יותר אתמול, ואמרו כי "כניסתו של נחמה וקבוצת המשקיעים שהוא מוביל אינה ודאית. הסיכוי שהוא יכנס לערוץ הוא פחות מ-50%".

הזיכיון של ערוץ 10 מסתיים בעוד פחות משבועיים, בסוף 2014. הערוץ הגיש כבר לפני שנה בקשה לקבלת רישיון ל-15 שנה נוספות, אך בקשה זו לא אושרה. ברשות השנייה דורשים כי הערוץ ישלם את חובותיו ויכניס משקיע חדש שיבטיח את יציבותו הפיננסית כדי לקבל רישיון. אם לא יאושר לערוץ רישיון, הוא ייסגר.

המועצה ציינה בהחלטתה כי "עד כה הרשות עשתה כל מאמץ על מנת לאפשר לערוץ 10 לשלם את החוב, ואף נמנעה מנקיטת פעולה אקטיבית הכרוכה בהודעה על פקיעת הזיכיון של ערוץ 10, אף על פי שכחלק מתיקון החקיקה הקודם שבוצע בכנסת בסוף שנת 2012 התווספה לחוק הרשות השנייה הוראה לפיה תוקפו של הזיכיון לשידורים יפקע במקרה בו בעל זיכיון לא שילם את חובותיו בשל דמי זיכיון".

בישיבה אושרה התפטרותו של מנכ"ל הרשות שי באב"ד ונכנסה לתוקף מידי. באב"ד עוזב את התפקיד לאחר שנה וחצי ומצטרף למפלגתו של משה כחלון. כשר התקשורת כחלון היה מי שבחר את באב"ד לתפקיד, מינוי שאושר מאוחר יותר על ידי השר גלעד ארדן. מדז'יבוז' הודיעה כי תחליט בימים הקרובים מי ימלא את מקומו ברשות עד לבחירת מנכ"ל קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות