אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השנייה לערוץ 10: עליכם לשלם את החוב עד הלילה בחצות צילום: חגי דקל

הרשות השנייה לערוץ 10: עליכם לשלם את החוב עד הלילה בחצות

אם הערוץ לא יעביר 36 מיליון שקל עוד השעה שנקבעה, הרשות השנייה תשלח בקשה לחילוט הערבויות הבנקאיות שלו לבנק לאומי, צעד שעלול להוביל לסגירת האשראי השוטף לערוץ

28.12.2014, 14:23 | אופיר דור

הרשות השנייה מבהירה היום (א') כי ערוץ 10 צריך לשלם את חוב דמי הזיכיון שלו בגובה 36 מיליון שקל עד  הלילה בחצות. אם לא יעשה זאת עד מעוד זה, הרשות השנייה תשלח לבנק לאומי בקשה לחלט את הערבויות הבנקאיות של הערוץ. חילוט הערבויות עלול להוביל לסגירת האשראי השוטף לערוץ 10 על ידי הבנק ולהוביל לתגובת שרשרת שבסופה קריסה פיננסית של הערוץ.  

קראו עוד בכלכליסט

ברשות השנייה שבו והבהירו היום כי כל עוד הערוץ אינו משלם את חובו, לא תקיים מועצת הרשות דיון על מתן רישיון לערוץ 10. הזיכיון של ערוץ 10 מסתיים ביום רביעי השבוע, ה-31 בדצמבר, ואם עד אז הוא לא יקבל רישיון ל-15 שנה נוספות – הוא צפוי להיסגר. קיימת אפשרות לבצע שינוי חקיקה מהיר בכנסת להארכת זיכיון הערוץ לתקופה של חצי שנה או שנה, אך בערוץ 10 מתנגדים לאפשרות זו.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" הבוקר, חברת רכש המדיה יוניברסל מקאן, חברה בת של משרד הפרסום מקאן תל אביב, הסכימה להעניק לערוץ 10 מקדמה בגובה 36 מיליון שקל לתשלום החוב לרשות השנייה. מקאן מוכנה לתת את המקדמה בתמורה לתשלום עתידי על זמן פרסום, רק אם ערוץ 10 יקבל רישיון, בעוד ברשות השנייה מבקשים כי ערוץ 10 ישלם את חובו בטרם בכלל ידון נושא קבלת הרישיון. ערוץ 10 מנהל מגעים לקבלת מקדמות מחברות מדיה ומשרדי פרסום נוספים.

תמר איש שלום מערוץ 10 (ארכיון), צילום: רונן פדידה תמר איש שלום מערוץ 10 (ארכיון) | צילום: רונן פדידה תמר איש שלום מערוץ 10 (ארכיון), צילום: רונן פדידה

מהרשות השנייה נמסר: "כפי שהרשות שבה והדגישה לאורך כל התקופה האחרונה, כל עוד הערוץ אינו מסוגל לכסות את חובותיו מתקופת הזיכיון העולים כדי עשרות מיליונים, אין כל אפשרות חוקית וציבורית לקיים דיון במועצת הרשות השנייה בבקשת הרישיון שהוגשה על ידו. יוזכר, כי בהתאם לקבוע בחוק, על ערוץ 10 לשלם את חובו בגין דמי זיכיון ודמי הפצה על סך 36 מיליון שקל ולהציג יכולת כספית וכלכלית לקיום שידוריו כתנאי בסיס לדיון במועצת הרשות השנייה בבקשתו לקבלת רישיון. ככל שלא יוצגו תנאים אלה, הפתרון היחידי האפשרי במקרה זה הינו תיקון חקיקה".

"לצערנו, על אף הצהרות הערוץ על כניסת משקיע לתמיכה בפעילותו בשנים הקרובות, נתבשרנו בימים האחרונים כי אין כל הסכם עם משקיע שיתמוך כלכלית בפעילות הערוץ. לאור האמור, ובהתחשב בכך שטרם

נתקבלה ברשות השנייה כל הודעה מטעם ערוץ 10 על הפקדת הכסף לכיסוי חובו, יחולטו כספי הערבות של הרשות וזאת בהתאם להחלטת המועצה. במידה וימולאו התנאים הנדרשים, תתכנס מועצת הרשות השנייה לדון בבקשת הערוץ לרישיון. יוזכר כי כבר בתחילת חודש דצמבר המליצה הרשות השנייה להנהלת הערוץ לפעול ולקדם את פתרונות החקיקה האפשריים בעת הזו, אשר בכוחם להבטיח את המשך קיומו ולשמור על פלורליזם בעת זו בישראל. כן הוצגו בפני כל גורמי הממשלה החלופות הרלוונטיות לחקיקה. צר לנו, כי בערוץ 10 בוחרים במאבק תקשורתי נגד הרשות השנייה ובהפרחת ידיעות שעולות חדשות לבקרים אודות משקיעים אשר בסופו של יום בוחרים שלא להשקיע בפעילות הערוץ".

מיוניברסל מקאן נמסר מוקדם יותר כי "החברה מאמינה שיש חשיבות עליונה לקיומם של לפחות שני ערוצי טלוויזיה עם שתי חברות חדשות עצמאיות, על מנת לשמור על התחרות בענף הטלוויזיה, לטובת הצופים והמפרסמים. סגירה אפשרית של ערוץ 10 נוגדת את האינטרס הציבורי ואת עקרונות הדמוקרטיה, חופש העיסוק, חופש הביטוי ושמירה על תחרות חופשית גם בענף הטלוויזיה".

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "הכסף לתשלום לרשות השנייה קיים. נותר כעת לסכם את הפרטים באשר לאופן העברת התשלום בצורה שתהיה מקובלת על הרשות השנייה ותתאם את הוראות החוק. אנחנו יודעים שיו"ר מועצת הרשות השנייה אוה מדז'יבוז', היועמ"ש לרשות השנייה הילה שמיר וכל חברי המועצה מבינים את גודל השעה את כובד האחריות, ואנחנו בטוחים שהם עושים הכל בכדי למצוא את המתווה הנכון שיאפשר את העברת התשלום, ימנע את היווצרותו של מונופול בחדשות ובטלוויזיה, ויאפשר את שימור הפלורליזם וחופש הביטוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות