אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל ערוץ 10: גייסנו את 36 מיליון השקלים לכיסוי החוב הרשות השנייה

יוסי ורשבסקי תקף את הרשות השנייה במסיבת העיתונאים: "היא בורחת מאחריות. יש אינטרס של מישהו שנקבל זיכיון ונצטרך לבוא להתחנן בעוד כמה חודשים שוב". הוא סרב לחשוף מהיכן גייס את הכסף

25.12.2014, 11:49 | אופיר דור

ערוץ 10 מודיע כי הוא גייס 36 מיליון שקל לתשלום החוב ודורש לקבל רישיון מהרשות השנייה. מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי אמר היום (ה') כי גם בלי משקיע הערוץ ימשיך לשרוד ולכן אין מניעה לתת לו רישיון ל-15 שנה נוספות. הדברים נאמרו במסיבת העיתונאים שכינס הערוץ. 

קראו עוד בכלכליסט

"הרשות השנייה הולכת עם הראש בקיר ובורחת מאחריות. יש אינטרס של מישהו שנקבל זיכיון ונצטרך לבוא להתחנן בעוד כמה חודשים שוב", תקף ורשבסקי.

ורשבסקי אמר כי הכסף הגיע מהלוואה מגורם ישראלי וניתן בריבית מקובלת, אך סירב לפרט מיהו הגורם. לדברי ורשבסקי, בשעה הקרובה יישלח מכתב ממשרד עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון ושות', המייצג את הערוץ, ובו הודעה כי הכסף מוכן. ורשבסקי אמר כי המלווה יוכל להפוך למשקיע ולקבל מניות אם יבחר בכך בהמשך.

ורשבסקי הוסיף שהערוץ קיבל אישור מהמנכ"ל לשעבר שי באב"ד שלא לשלם דמי זיכיון במשך שנה בשל עזיבת רון לאודר בפתאומיות. בערוץ הכחישו בעבר שניתנה הבטחה כזו.

 

לדברי ורשבסקי, מבחינת הערוץ כל התנאים לקבלת רישיון נענו. הפיתרון של זיכיון אינו מספק לדבריו. ברשות השנייה טענו עד היום כי לא ניתן לתת רישיון לפני שיוכיח יציבות פיננסית באמצעות הכנסת משקיע. "אני מתקשה לראות את שר התקשורת נותן הארכת זיכיון לשלושה חודשים. זה לא פיתרון כביל מבחינתנו", אמר ורשבסקי. הוא הוסיף כי ביקש פגישה דחופה עם נתניהו והביע תקווה כי נתניהו ייפגש איתו בהקדם.

   

יוסי ורשבסקי ומתן חודורוב במסיבת העיתונאים, היום, צילום: אוראל כהן יוסי ורשבסקי ומתן חודורוב במסיבת העיתונאים, היום | צילום: אוראל כהן יוסי ורשבסקי ומתן חודורוב במסיבת העיתונאים, היום, צילום: אוראל כהן

ערוץ 10 עמד לפני סגירה ביום רביעי הקרוב מאחר שהזיכיון שלו מסתיים לפי חוק. בערוץ סירבו עד כה להארכת זיכיון זמנית ודורשים קבלת רישיון ל-15 שנה. ביום ראשון אמורה הרשות השנייה לחלט את ערבויות הערוץ המופקדות בבנקים לאחר שצבר חוב של 36 מיליון שקל לרשות השנייה.

יו"ר ועד העובדים של הערוץ מתן חודורוב אמר כי הפיתרון של מתן זיכיון אינו מקובל והוא רק ישאיר את הערוץ תלוי בחסדי הפוליטיקאים. "לא צריך טייקון בשביל להחזיק ערוץ טלוויזיה", אמר חודורוב. גם הוא קרא לערוץ לאשר רישיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות