אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 העביר מכתב התחייבות לתשלום אך לא את הכסף צילום: אוראל כהן

ערוץ 10 העביר מכתב התחייבות לתשלום אך לא את הכסף

ברשות השנייה קיבלו מכתב ממשרד עורכי הדין של ערוץ 10 ובו הצהרה כי 36 מיליון שקל מוכנים לתשלום מידי. המכתב לא פירט מהיכן הגיע המימון לתשלום החוב

25.12.2014, 21:23 | אופיר דור
משרד עורכי הדין פישר בכר וול, המייצג את ערוץ 10, העביר הערב (ה') מכתב לרשות השנייה ובו התחייבות לשלם 36 מיליון שקל אם הערוץ יקבל רישיון ל-15 שנה נוספות. הערוץ לא העביר את חוב דמי הזיכיון עצמו לרשות אלא רק התחייבות לשלמו בעתיד. הערוץ כבר התחייב לתשלום החוב בעבר אך במכתב הנוכחי מפרטים עורכי הדין כי "ערוץ 10 הצליח לגייס 36 מיליון שקל לתשלום מידי".

קראו עוד בכלכליסט

בינתיים בשוק התקשורת רוחשות הספקולציות ביחס לגורם שהלווה את הכסף לתשלום החוב לערוץ 10. בצהריים כינס מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי מסיבת עיתונאים ובה הצהיר כי גייס את המימון לתשלום החוב מגורם ישראלי כהלוואה. אותו גורם יוכל להיכנס בעתיד להשקעה בערוץ ולקבל מניות בתמורה לכספי ההלוואה.

מסיבת העיתונאים של ערוץ 10 היום, צילום: חגי דקל מסיבת העיתונאים של ערוץ 10 היום | צילום: חגי דקל מסיבת העיתונאים של ערוץ 10 היום, צילום: חגי דקל

השם הבולט המוזכר כגורם שנתן את הכסף הוא איש העסקים עמי גניגר. גניגר הוא בעלי תיא תקשורת, החברה האם של אולפני הרצליה בניהול יואב פרץ. אנשי תיא תקשורת הגיעו היום לפגישות בערוץ 10 אך המגעים לכניסת החברה להשקעה בערוץ מוגדרים עדיין ראשוניים. בתיא תקשורת הכחישו כי הם הגורם המלווה. אפשרות אחרת היא שהמימון הגיע ממקדמות ממשרדי פרסום. במכתב שהעביר משרד פישר בכר לא צוין מקור המימון לקבלת ההלוואה.

ורשבסקי טען כי לאחר תשלום החוב הערוץ יהיה זכאי לרישיון קבוע לאחר שהזיכיון שלו פוקע ביום רביעי הקרוב. ברשות השנייה טוענים כי תשלום החוב הוא רק תנאי אחד מני רבים וכרגע הערוץ לא עמד גם בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות