אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע פשטה על משרדי בבילון והחרימה מחשבים של בכירים

רשות ני"ע פשטה על משרדי בבילון והחרימה מחשבים של בכירים

בין השאר נלקח המחשב של המנכ"ל לשעבר, אלון כרמלי. בבילון כיום היא חברה ללא פעילות אמיתית אחרי שמכרה את פעילות התרגום וסרגלי הכלים

29.12.2014, 16:11 | ניר צליק
רשות ניירות ערך פשטה על משרדי בבילוןלפני כשבוע וחצי והחרימה מחשבים, ביניהם המחשב של המנכ"ל לשעבר, אלון כרמלי. מבבילון לא נמסרה תגובה. 

קראו עוד בכלכליסט

בבילון כיום היא חברה ללא פעילות אמיתית אחרי שמכרה את פעילות התרגום וסרגלי הכלים וצימצמה מהותית את מצבת כוח האדם של החברה. בבילון החליטה לחלק דיבידנד אדיר של 125 מיליון שקל לבעלי המניות לפני כשלושה חודשים, כאשר בקופתה נשארו לאחר החלוקה כ-75 מיליון שקל.

בבילון השתמשה בתוכנת התרגום שלה כדי להתקין את סרגל הכלים של החברה ועמוד הבית שלה בעת תהליך ההורדה, כאשר בעת שמשתמשים ערכו חיפוש באמצעותם, היא גזרה חלק מהכנסות הפרסום של יאהו או כל מנוע חיפוש אחר עימו היא עבדה. בנוסף שימשה בבילון כגורם מתווך בין חברות קטנות יותר לבין יאהו, כאשר אלו התקינו את סרגל הכלים או עמוד הבית של בבילון וחלקו עימה את ההכנסות מיאהו.

למעשה, חברות סרגלי הכלים אחזו בשני כובעים: הראשון, מפתחות תוכנה, שבתהליך ההתקנה שינו את עמוד הבית של המשתמש והציבו על הדפדפן שלו סרגל כלים; וכובען השני היה מתווכות בין יצרניות תוכנות קטנות לבין ענקיות החיפוש. כדי להימנע מהעיסוק עם החברות הקטנות, ענקיות החיפוש שילמו לחברות כמו בבילון ופריון כדי להעביר חלק מהתשלום ליצרנים הקטנים. אלה נהנו מהכנסות נמוכות יותר, כי לא היה להם חוזה ישיר מול גוגל או יאהו.

הכנסות בבילון ברבעון השני לשנת 2014 הסתכמו בכ-34.5 מיליון שקל, לעומת 162.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון בהכנסות החברה נבע בעיקר מהירידה בהכנסות מגוגל כתוצאה מאי חידוש ההסכם, וכן מירידה בהכנסות מיאהו, בעיקר עקב ירידה בהשקעה ברכישת משתמשים חדשים. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-8.7 מיליון שקל, לעומת כ- 40.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

אלון כרמלי אלון כרמלי אלון כרמלי

תגיות