אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: הזרים ממתנים ההשקעות במק"מ - רק 140 מיליון דולר בנובמבר צילום: צביקה טישלר

בנק ישראל: הזרים ממתנים ההשקעות במק"מ - רק 140 מיליון דולר בנובמבר

באגרות החוב הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמו בנובמבר מימושים נטו של תושבי חוץ בהיקף של כ- 50 מיליון דולר

05.01.2015, 10:48 | אמנון אטד

המשקיעים הזרים ממתנים את היקף ההשקעות שלהם באגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל. על רקע הריבית הנמוכה באפיק השקעות זה, השקיעו תושבי חוץ בחודש נובמבר סכום נטו (עודף השקעות חדשות על מימושים) של כ-140 מיליון דולר במק"מ. זאת לעומת השקעות בסכום כולל של כ-1.1 מיליארד דולר שבוצעו על ידם באגרות מק"מ בשלושת החודשים הקודמים.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, נרשמה תופעה הפוכה בהשקעות הזרות באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה בתל אביב: עודף השקעות נטו של כ- 220 מיליון דולר בנובמבר, לעומת עודף השקעות של כ- 40 מיליון דולר בלבד בחודש אוקטובר. באגרות החוב

הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמו בנובמבר מימושים נטו של תושבי חוץ בהיקף של כ- 50 מיליון דולר.

מנתונים שמפרסמת היום (ב') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי המשקיעים הזרים השקיעו בחודש נובמבר סכום נטו של כ- 150 מיליון דולר במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב. במקביל הם השקיעו בתקופה זו סכום נטו של כ- 310 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל.

 ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל באמצעות מערכת הבנקאות הסתכמו בחודש נובמבר בכ- 500 מיליון דולר. עיקר הפעילות של משקיעים אלה התרכזה הפעם בענפי המידע והתקשורת והביומד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות