אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאגמה פונה לביטקוין: השקיעה 400 אלף דולר ב-GetGems

מאגמה פונה לביטקוין: השקיעה 400 אלף דולר ב-GetGems

החברה מפעילה אפליקציית צ'ט שמאפשרת העברת כספים, ביניהם מטבעות וירטואליים שונים. גטג'מס מתהדרת בהיותה מאובטחת יותר ממתחרות כווטסאפ וסקייפ ובכך שאינה מנסה להוון את הודעות המשתמשים

05.01.2015, 14:31 | אסף גלעד

קרן ההון סיכון מאגמה השקיעה 400 אלף דולר באפליקציית התשלומים המאובטחת GetGems, באחת ההשקעות המסקרנות ביותר שנערכו לאחרונה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

אפליקציית GetGems מנסה לשלב בין אפליקציית צ'ט לבין פלטפורמת תשלומים, מבקשת לנפץ את הדומיננטיות בתחום הצ'ט הנשלט על ידי וואטסאפ וסקייפ, ועל הדרך גם מגייסת הון בדרך חלוצית באמצעות אתר Koinify, שבמקום לסייע לחברות לגייס הון, מאפשר להן למכור טובין וירטואלי כדי לקדם את הפצתן בקרב משתמשים.

GetGems היא אפליקציית צ'ט מתקדמת הכוללת יכולת להעברת תשלומים וירטואלים המבוססת על טלגרם, אפליקציית הצ'ט הרוסית המתבססת על פרוטוקול מאובטח ומאפשרת הגדרות פרטיות משוכללות משל ווטסאפ או סקייפ. האפליקציה מאפשרת גם העברת מטבעות וירטואלים, כגון ביטקוין, באמצעות פלטפורמת הרישום והסליקה המאובטחת ומסתייעת בפלטפורמת ה-Counterparty המסייע להעביר מטבעות וירטואלים בצורה בטוחה יותר. כל עסקה רשומה, מדווחת וציבורית לכל. בשלב זה ניתן להעביר דרכה תשלום מחשבון לחשבון - בין שני אנשים בלבד, כך שלא ניתן לשלם בו זמנית למספר גורמים.

ביטקוין, צילום: בלומברג ביטקוין | צילום: בלומברג ביטקוין, צילום: בלומברג

להתכתב בלי חשש מריגול ממשלתי

גטג'מס אמורה להקל את הדרך להעברת כספים בין משתמשים בביטקויין, העברה שנחשבת מסובכת ודורשת התקנת יישום ארנק מיוחד. במקביל, היא גם מבקשת להעלות על נס את אנונימיות השימוש באפליקציות צ'ט ואת ההתנגדות לאפיון המסחרי שמבצעות האפליקציות הגדולות על משתמשיהן. "אפליקציות הצ'ט כמו סקייפ או ווטסאפ משתמשות במידע שאתם מספקים להם לרווחתם", טוען המייסד דניאל פלד. "מאגר המידע הגדול שכל אחת מחזיקה בכדי לאפיין אותך ואת ההתנהגות שלך נבנה בכדי ליצור להן רווח מהתקשורת שאתה מייצר עם חבריך ובני משפחתך".

GetGems משתמשת בכלי נוסף שנועד להגביר את תפוצתה ואת שיעור השימוש שלה בקרב המשתמשים החדשים. נוסף על המטבעות הוירטואלים המוכרים  ביטקוין, לייטקוין או ריפל - ייצרה החברה מטבעות חדשים בשם GEMZ המשמשים אותה לקידומה ויוענקו למשתמשים על מנת לצרף משתמשים נוספים. מטבעות אלה ניתנים להעברה בין משתמשים ומאפשרים להם לשלוח הודעות לאנשים שאינם ברשימת אנשי הקשר ואפשרויות פרמיום נוספות. נוסף על כך, מטבעות הג'מז יאפשרו למפרסמים לשלם למשתמשים בג'מז בעבור צפייה בפרסומות. סך שווי המטבעות שהוצעו למכירה בפלטפורמת koinify מגיע למיליון דולר לצורך קידום המכירות וההפצה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות