אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
FXCM תחזיר את הכסף לרוב הלקוחות שהפסידו בעקבות הזינוק בפרנק צילום: בלומברג

FXCM תחזיר את הכסף לרוב הלקוחות שהפסידו בעקבות הזינוק בפרנק

החברה תאפס חשבונות שליליים של כ-90% מהלקוחות שספגו הפסדים בעקבות הסרת תקרת הפרנק השוויצרי על ידי הבנק המרכזי לפני כשבועיים. הכסף יוחזר לחשבון הלקוחות בתוך 48 שעות

28.01.2015, 16:16 | שי סלינס

חברת המסחר במט"ח FXCM הודיעה היום (ד') כי תאפס חשבונות שליליים של לקוחות שספגו הפסדים בעקבות הזינוק החד בפרנק השוויצרי.  לפי הודעת החברה מדובר על כ-90% מהחשבונות של הלקוחות שספגו הפסדים. הכסף יוחזר לחשבון הלקוחות בתוך 48 שעות.

"החלטנו לאפס את חשבונות הלקוחות שספגו הפסדים כבדים בעקבות תנועה חדה בצמדי המטבעות הקשורים לפרנק וכתוצאה מחוסר בנזילות - שנבעו מההודעה הדרמטית של הבנק המרכזי בשוויץ", מסרו מ-FXCM.

קראו עוד בכלכליסט

חברת FXCM נאלצה החודש לבקש סיוע לאחר שהבנק המרכזי של שווייץ הכריז על מהלך פתע של הסרת התקרה מעל הפרנק. מהלך זה הותיר את לקוחות החברה עם חובות של כ-225 מיליון דולר והחברה הזהירה שייתכן שתגיע למצב של הפרת דרישות ההון כתוצאה מכך.

לוסדיה נשיונל (Leucadia National), חברת האחזקות של בנק ההשקעות ג'פריס, הסכימה להעניק ל-FXCM חבילת חילוץ של 300 מיליון דולר בדמות הלוואה מובטחת, שתאפשר לחברה לעמוד בדרישות הרגולציה ולהמשיך בפעילותה. אולם ההלוואה נושאת תנאים מחמירים, ובכלל זה שיעור ריבית המתחיל ב-10%.

על פי הכתוב באתר החברה כ-41.5% מנפח פעילותה של FXCM הגיע ב-2014 מאסיה; 35.9% מאירופה, המזה"ת ואפריקה; 13% מארה"ב ו-9.6% מיתר העולם.

FXCM נסחרת לפי שווי שוק של 112 מיליון דולר בבורסה המרכזית של ניו יורק. בחודש האחרון איבדה המניה כ-85% משוויה.

פרנק שוויצרי , צילום: בלומברג פרנק שוויצרי | צילום: בלומברג פרנק שוויצרי , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מזה רק מאפסים את החשבון?? זה כסף אמיתי...
גם כשמישהו עושה את המעשה הנכון עדיין מישהו מוצא לבוא בטענות, לידיעתך כולה מאפסים חשבון שלילי אומר שהם משלמים לבנק את החוב של הלקוח שנוצר בחשבונו... הם ממש לא חייבים לעשות את זה וזה ממש לא ברור מאליו... זה מה שאמרת נכון אצל העושי שוק הקטנים שמשחקים אצלהם בקזינו אבל ככה זה עובד בעולם האמיתי אז כשתבין משהו במסחר ובשוק ההון תגיב בהתאם מאשר לרשום שטויות
28.01.15
לכל התגובות