אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחרה חדש לפסגות בגזרת הביטוח: אלטשולר שחם קיבל רישיון מבטח צילום: ערן לם

מתחרה חדש לפסגות בגזרת הביטוח: אלטשולר שחם קיבל רישיון מבטח

בית ההשקעות יוכל מעתה לשווק את המוצר הפיננסי הלוהט האחרון, פוליסות חיסכון - ובמקביל למכור ביטוחי חיים ואובדן כושר עבודה

01.02.2015, 10:16 | רחלי בינדמן

מתחרה חדש בזירת פוליסות החיסכון, המוצר הפיננסי ההולך וצובר תאוצה. בית ההשקעות אלטשולר שחם קיבל סוף סוף את אישור משרד האוצר לפעול כחברה מבטחת לאחר תהליך שהחל לפני יותר משנה.  יאיר לוינשטיין, שמשמש כמנכ"ל חברת הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם, יפעל מעתה גם כמנכ"ל אלטשולר שחם חברת ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות בפועל היא שאלטשולר שחם יוכל להנפיק פוליסות ביטוח חיים, ובכלל זה פוליסות חיסכון וביטוח למקרי אובדן כושר עבודה, שיוצעו לעמיתי קופות הגמל ויתר לקוחות בית ההשקעות ולמצטרפים חדשים. בכך מצטרף אלטשולר לבית ההשקעות פסגות, בית ההשקעות היחיד המחזיק היום ברישיון מבטח ומתיימר להתחרות בחברות הביטוח.

מנוף הרווחיות המרכזית שמעניק הרישיון הוא בגזרת פוליסות החיסכון, שהוא מוצר פיננסי המתחרה בקרנות הנאמנות, אך להבדיל מהן משווק על ידי סוכני הביטוח וכפוף לרגולציה של אגף שוק ההון באוצר ולא של רשות ני"ע.

כך, בעוד שכדי שקרנות נאמנות ישווקו על ידי מערך ההפצה הבנקאי עליהן להציג ביצועים מצטיינים בשים לב לדמי הניהול ולסיכון שהן מגלמות, פוליסות חיסכון משווקות על ידי סוכני ביטוח שאינם אובייקטיבים ושיווקן תלוי בעמלות המשולמות על ידי חברות הביטוח לאותם סוכנים.

אלטשולר שחם פעל בזירת פוליסות החיסכון עד כה באמצעות שיתוף פעולה עם חברת הביטוח הכשרה שסיפקה לו את הפלטפורמה כבעלת רישיון, בעוד שהוא העניק את ניהול ההשקעות. כעת לא יזדקק יותר אלטשולר לחלוק את רווחיו עם הכשרה.  

 גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל  גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות