אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיראט חזר: Pirate Bay שוב באוויר צילום מסך: http://thepiratebay.org/

הפיראט חזר: Pirate Bay שוב באוויר

חגיגה לחובבי ההורדות: כחודש לאחר שפשטו רשויות שבדיה על מוקד פעילותו והחרימו את שרתיו, חזר לאוויר אתר שיתוף הקבצים הפופולרי בעולם. ואולם, לא כל תכונותיו פועלות כשורה

01.02.2015, 12:27 | עומר כביר
פיירט ביי, אתר שיתוף הטורנטים הפופולרי בעולם, חזר לאוויר אחרי יותר מחודש של הדממה.  פיירט ביי ירד מהרשת לקראת סוף 2014, אחרי שכוחות אכיפת חוק פשטו על המבנה שממנו פעל, בסמוך לשטוקהולם - והחרימו שרתים וציוד מחשבים רב. באמצע ינואר התעורר האתר לחיים בדמות פרומו לקראת חזרתו הצפויה לאוויר, ואתמול הוא שב לפעילות מלאה.

קראו עוד בכלכליסט

העיצוב של האתר המחודש זהה לישן, פרט לעוף החול שמחליף את לוגו ספינת הפיראטים בעמוד הכניסה, והוא כולל כמעט את כל התכנים שהיו בו ביום שהוחשך. הגולשים יכולים לשוב והעלות טורנטים להורדת סדרות וסרטי טלוויזיה אהובים, ואלו עושים זה כבר במרץ.

שיתוף הקבצים נמשך, צילום: שאטרסטוק שיתוף הקבצים נמשך | צילום: שאטרסטוק שיתוף הקבצים נמשך, צילום: שאטרסטוק

ואולם, לא הכול עובד כשורה: פיד ה-RSS של האתר עדיין אינו פעיל והמודרטורים של האתר, שאמונים על ניטור התכנים והסרת תכנים מזויפים אמרו לאתר TorrentFreak שהגישה שלהם לממשק הניהול של האתר טרם חודשה. גם פרסומות עדיין לא מוצגות באתר. עם זאת, אפשר לשער שמדובר בחוסרים זמניים שיושלמו בימים הקרובים.

חרף זאת, אין ודאות שפיירט ביי יצליח לחדש את מעמדו כאתר הטורנטים הפופולרי בעולם. בשבועות היעדרותו אתרים אחרים, ותיקים וחדשים, זכו לפופולריות ניכרת בקרב גולשים שחיפוש תחליף לאתר האהוב. אתר OldPirateBay.org, שנפתח בעקבות הסרת פיירט ביי המקורי ושאינו קשור אליו, רושם תעבורה של מיליוני מבקרים ביום.

ייתכן שאותם גולשים ישובו שאתה בהמוניהם לאתר, אבל לא זו הסוגיה החשובה; הסרת פיירט ביי, גם לו הייתה קבועה, כשלה מליצור אימפקט משמעותי בעולם הורדות הקבצים הלא-חוקיים, והחלל שהותיר אחריו האתר הפופולרי מולא במהירות. סצנת שיתוף הקבצים גדולה וחזקה יותר מאתר זה או אחר, והתפיסה שלפיה סגירת אתרים יכולה להביא לחיסולה שבה ומתגלה כמנותקת מהמציאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות