אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפקס שוקי הון מעריכה את השווי של אדגר ב-775 מיליון שקל

איפקס שוקי הון מעריכה את השווי של אדגר ב-775 מיליון שקל

מדובר בפרמיה של 33% על מחיר מניית אדגר נכון להבוקר. מציינים כי אדגר נסחרת במכפיל נמוך לעומת אמות, גב ים ולוינשטיין

11.02.2015, 12:40 | גולן חזני
שווי הפעילות של חברת אדגר השקעות ופיתוח הינו אטרקטיבי בהשוואה למחירים של חברות דומות בענף, כך קובע האנליסט עוז לוי ממחלקת המחקר של איפקס שוקי הון, החברה הבת של מיטב דש השקעות, בסקירה ראשונה לזרוע הנדל"ן המניב מקבוצת ביטוח ישיר. השווי של אדגר מוערך על ידי איפקס שוקי הון בכ-775 מיליון שקל, פער של 33% מהשווי היום לפני פתיחת המסחר.

קראו עוד בכלכליסט

באיפקס שוקי הון קובעים כי אדגר נסחרת לפי מכפיל הון של 0.72, אשר להערכת איפקס, הינו מכפיל הון אטרקטיבי בהשוואה לחברות אחרות אשר ברובן נסחרות מעל ההון העצמי. בין החברות, מציין לוי את אמות הנסחרת במכפיל הון של 1.07, את גב יםהנסחרת במכפיל הון של 1.37, את לוינשטיין הנסחרת במכפיל 0.87 ואת סאמיט הנסחרת במכפיל הון של 1.03.

אדגר מחזיקה בכ-31 נכסים מניבים בטורונטו, ורשה, אנטוורפן וגוש דן. שיעור התפוסה בנכסיה הינו מעל ל- 94% הכולל שוכרים כגון: משרדי ממשלה, בנקים וחברות ביטוח. החברה מימשה בקנדה בשתי פעימות, במאי 2012 ובינואר 2014, כ-50% ממרבית הנכסים המניבים במדינה לפי ערכם בספרים.  

ביוני 2013 נכנסה מגדל כשותפה 20% בפעילות אדגר בפולין, באכלוס מהיר של פרויקט Adgar Park West. לדעת איפקס, החברה תמשיך לנצל הזדמנויות במטרה להעמיק את פעילותה בפולין. באשר לפעילות בישראל, אדגר השלימה פיתוח ושיווק של בניין ביד אליהו, ובסקירה נכתב כי סיכויים טובים לשיווקו המלא. בהנחה לשיווק מלא במועד, מדובר בתוספת תזרים של כ-25 מיליון שקל בשנה לתזרים הנוכחי של כ-23 מיליון שקל.

מוקי שנידמן מוקי שנידמן מוקי שנידמן

תגיות