אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסטלה מקימה לנספרסו רשת בתי קפה

נסטלה מקימה לנספרסו רשת בתי קפה

הרשת החדשה שתיפתח בשיתוף עם חברת קייטרינג אוסטרית תנסה להתחרות בסטארבקס. הסניף הראשון יוקם בווינה כפיילוט

12.02.2015, 09:36 | שירות כלכליסט ואורנה יפת

המותג נספרסו, בבעלות ענקית המזון העולמית חברת נסטלה, מתרחב ויקים רשת בתי קפה בשיתוף חברת הקייטרינג האוסטרית DO&CO. בית הקפה הראשון של המותג ייפתח בבירת הקפה האירופית וינה במחצית השנייה של מרץ וישמש כפיילוט. נספרסו שוקלת לפתוח בעתיד סניפים נוספים באירופה; הראשון יוקם במהלך השנה בלונדון.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מפעילה נספרסו בעולם "בוטיקים" תחת המותג, שבהם נמכרות מכונות הקפה שהיא מייצרת, הקפסולות ומוצרים נלווים לקפה כגון כוסות, שוקולדים ועוגיות, וללקוחות מוגש קפה במטרה לגרום להם להתנסות במגוון הטעמים ולרכוש.

סניף נספרסו בדובאי. מחזור המכירות של המותג עמד על 4.8 מיליארד דולר בשנה החולפת, צילום: בלומברג סניף נספרסו בדובאי. מחזור המכירות של המותג עמד על 4.8 מיליארד דולר בשנה החולפת | צילום: בלומברג סניף נספרסו בדובאי. מחזור המכירות של המותג עמד על 4.8 מיליארד דולר בשנה החולפת, צילום: בלומברג

פתיחת רשת בתי קפה, נוסף ליותר מ־320 בוטיקים שמפעילה החברה, תמצב את נסטלה, תאגיד המזון הגדול בעולם לפי הכנסות, בשורה אחת עם סטארבקס העולמית במאבק על השליטה ברשתות הקפה העולמיות. נספרסו היא אחד ממנועי הצמיחה החזקים ביותר של קונצרן נסטלה השוויצרי בזכות הכנסות של 4.8 מיליארד דולר ב־2014. מדובר באחד המותגים הרווחיים ביותר של נסטלה: שולי הרווח שלו הם כ־30%, שיעור גבוה בהרבה מזה של מותגי קפה נמס כמו נסקפה. עם זאת, נספרסו מתקשה בשנים האחרונות לשמור על מעמדה בזירת קפסולות הקפה לנוכח כניסתן של חברות נוספות לתחום. הצמיחה במכירות השנתיות שלה הואטה מ־29% ב־2009 ל־14% ב־2013.

בישראל, שבה מפעילה נספרסו שישה בוטיקים, היא חשופה גם כן לתחרות מצד חברות שונות שהשיקו קפסולות הניתנות לשימוש במכונות נספרסו עם תום תקופת ההגנה על הפטנט הרשום. עם זאת, למרות כניסת שטראוס לקטגוריית הקפסולות ושחקניות נוספות שמנסות לזנב בה, כמו אספרסו קלאב, אילן'ס, ריאלטו ואתיקל קופי, מצליחה נספרסו לשמור על מעמדה ועל נתח שוק של 70%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות