אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקולד מריר: יורש אימפריית השוקולד פררו מת בביתו במונטה קרלו בגיל 89 צילום: thecelebworth.com

שוקולד מריר: יורש אימפריית השוקולד פררו מת בביתו במונטה קרלו בגיל 89

מישל פררו, שהיה האדם העשיר ביותר באיטליה וה-30 בעושרו בעולם, מת לאחר מאבק ממושך במחלה. בהובלתו פיתחה החברה, בין היתר, את ביצי קינדר, פררו רושה וסוכריות טיק טק

15.02.2015, 10:45 | מערכת כלכליסט
מישל פררו, יורש אימפריית השוקולד פררו, מת ביום שבת בביתו במונטה קרלו לאחר מאבק ממושך במחלה. הוא היה בן 89 במותו. פררו נחשב היה לאדם העשיר באיטליה, וה-30 העשיר ביותר בעולם, והונו נאמד ב-23.4 מיליארד דולר.

פררו, הנחשבת כיום לחברת הממתקים הרביעית בגודלה בעולם, הוקמה ב-1942 בזמן מלחמת העולם השנייה על ידי פייטרו פררו, אביו של מישל, שגם נחשב לממציא הנוטלה, לאחר שנאלץ למצוא תחליף לקקאו, שבאותו זמן היה קשה להשיג. 

ממתקים של פררו רושה. הונו של פררו נאמד ב-23.4 מיליארד דולר, צילום: בלומברג ממתקים של פררו רושה. הונו של פררו נאמד ב-23.4 מיליארד דולר | צילום: בלומברג ממתקים של פררו רושה. הונו של פררו נאמד ב-23.4 מיליארד דולר, צילום: בלומברג

לאחר מות האב, ירש פררו את העסק ב-1957, בהובלתו החברה התרחבה משמעותית, ומספר מוצרים, ביניהם ממרח נוטלה, ביצי קינדר, פררו רושה וסוכריות טיק טק, זכו להצלחה בינלאומית. על אף ההצלחה, הוא הצליח להשאיר אותה בידי המשפחה: בניו, ג'ובאני ופייטרו שימשו כמנכ"לים משותפים עד מותו הפתאומי של פייטרו ב-2011, ומאז ג'ובאני מנהיג את החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

החברה היא אחת המצליחות ביותר באיטליה. בשנה הפיסקאלית האחרונה, המכירות שלה עמדו על למעלה מ-8.41 מיליארד יורו (9.58 מיליארד דולר), עלייה של 4% לעומת השנה הקודמת. פררו מעסיקה 24,400 עובדים ומפעילה 20 מפעלים ברחבי העולם.

נשיא המדינה, סרג'יו מאטרלה שיבח את פררו על היותו אחד המנהיגים של התעשייה האיטלקית. "תמיד הוא הקדים את זמנו הודות למוצרים חדשניים, עבודה חרוצה ואופי מאופק", הספיד את פררו. פררו הותיר אחריו אישה, מריה פרנקה ואת בנו ג'ובאני.

תגיות