אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן יזמות שוב שיפרה את מחיר הצעת הרכש לקרדן ישראל צילום: עמית שעל

קרדן יזמות שוב שיפרה את מחיר הצעת הרכש לקרדן ישראל

המחיר כעת: 4.25 שקלים למניה. מדובר במחיר שעדיין נמוך מההון העצמי של קרדן ישראל, שעומד על 4.53 שקלים למניה

19.02.2015, 15:56 | גיל קליאן

קרדן יזמות מעלה שוב את המחיר שהיא מציעה עבור מניות קרדן ישראלשבידי הציבור. ממפרט הצעת הרכש שפירסמה היום (ה') החברה עולה כי היא מעלה שנית את המחיר - ל-4.25 שקלים למניה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשיפור של 25.4% לעומת ההצעה המקורית, אך עדיין נמוך ממחיר המניה כפי שהוא משתקף מההון העצמי של קרדן ישראל, שעומד על 4.53 שקלים למניה. מניית קרדן ישראל פתחה היום את המסחר בתל אביב במחיר של 4.11 שקלים למניה, אחרי שורה של עליות בעקבות הצעת הרכש.

בידי הציבור מצויות כיום 21.4 מיליון מניות של קרדן ישראל - כך שהתמורה הכוללת שתשלם קרדן יזמות אם תתקבל הצעת הרכש עומדת על כ-90.8 מיליון שקל. השלמת הצעת הרכש תהפוך את קרדן ישראל לחברה בת בבעלות מלאה של קרדן יזמות הציבורית. 

מימון הצעת הרכש יתבצע באמצעות קבלת אשראי מבנק דיסקונט בגובה כל סכום הרכישה, כאשר אותו אשראי יכוסה חלקית באמצעות דיבידנד של 77 מיליון שקל שתחלק קרדן ישראל לאחר רכישתה בידי קרדן יזמות.

 

קרדן יזמות נימקה את הצעת הרכש בכך שפעילותה היחידה של קרדן יזמות היא אחזקתה בקרדן ישראל. וכך, "מבנה ההחזקה המתואר לעיל הינו מסורבל ומשית עלויות רבות, הכרוכות בהחזקת שתי חברות ציבוריות שפעילותן כמעט זהה, יש מקום לפעול לשינוי מבנה זה ולצמצום שכבה אחת", כתבה בהצעת הרכש.

יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות