אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM תשקיע 4 מיליארד דולר בענן, בביג דאטה ובמובייל ארגוני צילום: בלומברג

IBM תשקיע 4 מיליארד דולר בענן, בביג דאטה ובמובייל ארגוני

IBM צופה כי תחומים אלה יניבו לה כ-40 מיליארד דולר הכנסות עד שנת 2018, או כ-40% מהיקף עסקיה. מנכ"לית החברה מסרה כי תחומים אלה גדלו ב-16% בשנה האחרונה

01.03.2015, 15:35 | רפאל קאהאן
מנכ"לית IBM, ג'יני רומטי הודיעה במהלך שיחת ועידה עם משקיעים, כי היא מתכננת להשקיע כ-4 מיליארד דולר על מנת להגדיל את פעילות תחומי מחשוב הענן, הביג דאטה והמובייל. רומטי הסבירה למשקיעים כי אם לפני חמש שנים, היקף העסקים של תחומים אלה בחברה הסתכם בכ-13% - נכון לתחילת 2015 היקפם גדל לכ-27%. באתר re/code דווח כי רומטי הסבירה שמדובר בתחומים הכרחיים עבור החברה, במיוחד לאחר שהפנתה עורף לתחומים כגון חומרה ושבבים.

קראו עוד בכלכליסט

מכירותיה של החברה צנחו מ-100 מיליארד דולר ב-2013, לכ-93 מיליארד דולר בשנה שעברה. ואולם רומטי ציינה כי מדובר בירידה ש"הונדסה מראש" על ידי IBM עצמה ושתחומי החומרה שלה מייצגים כיום פחות מ-10% מפעילותה. החברה מכרה בשנה שעברה את עסקי השרתים הקטנים והבינוניים שלה ללנובו ואת עסקי השבבים ל-Global Foundries.

ההסכם עם אפל צפוי להניב ל-IBM דריסת רגל חשובה בתחום המובייל, צילום: ibmphoto24 ההסכם עם אפל צפוי להניב ל-IBM דריסת רגל חשובה בתחום המובייל | צילום: ibmphoto24 ההסכם עם אפל צפוי להניב ל-IBM דריסת רגל חשובה בתחום המובייל, צילום: ibmphoto24

התכנית הנוכחית היא להשקיע באופן מסיבי בתחומים הללו, זאת שלמרות הגידול ב-16% שנצפה, אין מדובר בתחומים גדולים מספיק על מנת להשפיע על השורה התחתונה של IBM. ההשקעה שמתכננת רומטי צפויה להניב גידול של כ-40% במכירות או כ-40 מיליארד דולר עד 2018, כך לדבריה. רומטי גם זנחה את תכניתו של קודמה בתפקיד, סאם פלמיסיאנו, להגיע לערך מנייה של כ-20 דולר השנה.

IBM השקיעה מאמצים רבים בשנים האחרונות על מנת לשנות את תחומי פעילותה. היא רכשה את חברת הענן SoftLayer והחלה בהקמה של מרכזי נתונים ברחבי העולם. פעילות הענן שלה הניבה גידול של כ-60% במכירות ל-7 מיליארד דולר בשנה שעברה. זאת ועוד החברה השיקה מגוון שירותי ניתוח נתוני ביג דאטה על בסיס טכנולוגיית מחשב העל ווטסון. תחום נוסף אותו היא מקדמת הוא אחסון נתונים, בו היא תשקיע כמיליארד דולר בחמש השנים הקרובות.  

היא גם הרחיבה את שיתופי הפעולה שלה בתחום המובייל וחתמה עם אפל על הסכם שיתוף פעולה שיאפשר לארגונים לספק אייפדים עם אפליקציות ארגוניות לעובדיהם. מעבר לזאת, היא הודיעה על מגוון עסקאות עם חברות כגון לופטהנזה, מריוט ו-ABN Amro למיקור חוץ של חלק או כל פעילות ה-IT שלהן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות