אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוב מוחלט של בעלי המניות הרגילים באוה"ה תומך בחלוקת מניות לאומי כדיבידנד צילום: ישראל מלובני

רוב מוחלט של בעלי המניות הרגילים באוה"ה תומך בחלוקת מניות לאומי כדיבידנד

בעלי המניות קיימו הצבעה על חלוקת הדיבידנד - בניגוד לעמדת החברה וללא השתתפות בעלי מניות המייסדים, ההסתדרות הציונית. תוצאות ההצבעה ישמשו בהליך שבכוונתם המצביעים לפתוח בבית המשפט כנגד החברה

02.03.2015, 15:49 | רחלי בינדמן

בעלי המניות ה"רגילים" של חברת אוצר התיישבות היהודים (אוה"ה) קיימו אתמול הצבעה ביחס לחלוקת הנכס המרכזי של החברה (5% ממניות בנק לאומי) כדיבידנד בעין - חרף התנגדות החברה לקיום ההצבעה.

קראו עוד בכלכליסט

באסיפה לא נטלו חלק מניות המייסדים (ההסתדרות הציונית) המחזיקים בשליטה באסיפה (50%), אך רק ב-17% מהזכויות ההוניות. 14 מתוך 15 החברים בדירקטוריון אוה"ה הם נציגי ההסתדרות הציונית שהתנגדו לעצם קיום ההצבעה.

הדירקטוריון קיבל בשבוע שעבר חוות דעת משפטית מפרופ' אסף חמדני לפיה לא ניתן לקיים הצבעה על חלוקת הדיבידנד שכן מדובר בדיבידנד שלא עונה על כללי מבחני החלוקה של חוק החברות. את ההצבעה ניהלה חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי - כאמור, בניגוד לדעת החברה.

לפי תוצאות ההצבעה 99.96% מקולות בעלי המניות הרגילים תמכו בחלוקת הדיבידנד – רוב מוחלט. כך, גם במקרה שהזכויות ההוניות של מניות המייסדים היו משתתפות, עדיין היה רוב מוחלט בעד החלטת החלוקה.

בעלי המניות "הרגילים" - בהובלת החברה להשבת נכסי שואה וחברות הביטוח הראל וכלל - מעוניינים להשתמש בתוצאות ההצבעה בהליך שבכוונתם לפתוח נגד החברה בבית המשפט. טענתם המרכזית היא ששיקולים זרים מנחים את דירקטוריון החברה במניעת חלוקת מניות לאומי כדבידידנד.

החברה להשבת נכסי שואה אף דורשת מהחברה את פרסום תוצאות ההצבעה בדיווח לבורסה, אך דרישה זו טרם נענתה.

בנק לאומי. המניות שבמחלוקת, צילום: עומר הכהן בנק לאומי. המניות שבמחלוקת | צילום: עומר הכהן בנק לאומי. המניות שבמחלוקת, צילום: עומר הכהן

ניר אדמוני ממשרד ארדינסט, בן נתן המייצג את אוצר התיישבות היהודים: הטענות הנטענות במכתבם של בעלי המניות, משוללות כל יסוד. בהתאם להוראות תקנון החברה, ולחוות דעת משפטית שקיבלה החברה, האסיפה הכללית של החברה לא הייתה מוסמכת לקבל החלטה בנושא שהיה על סדר יומה של האסיפה שכונסה אתמול (חלוקת כלל מניות בל"ל בעין לבעלי המניות), ולכן לא ניתן היה להעלותו להצבעה. כך דווח לבעלי המניות מספר ימים לפני כינוסה, וכך הוצג לבעלי המניות בפתח האסיפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות