אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילעד אלטשולר: "אם הרצוג היה נבחר, היינו רואים את השוק צוהל יותר" צילום: עמית שעל

גילעד אלטשולר: "אם הרצוג היה נבחר, היינו רואים את השוק צוהל יותר"

הבורסה רשמה היום שיאים חדשים - ובכירי בתי ההשקעות מודים כי הבחירות עצמן לא היו גורם מכריע לכאן או לכאן

18.03.2015, 19:07 | רחלי בינדמן

שוק המניות הגיע היום (ד') לרמות שיא ביום שאחרי הבחירות. לדברי בכירי בתי ההשקעות, הבחירות עצמן לא היו גורם מפתח בתוצאות של סוף יום המסחר. גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף באלטשולר שחם אמר היום: "אני חושב שהרבה מאד הבחירות לא עושות לשוק. מה שהיה נראה שמה שיהיה. נכון שהשוק יכול היה להגיב אחרת בקטעים אחרים – אני זוכר שתי מערכות בחירות, אחת שרבין זכה בשלטון והשוק הגיב בעוצמה כלפי מעלה וכהונה שניה של נתניהו ב-96 כשהשוק הגיב חד למטה".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אלטשולר, "השוק נוטה לחשוב שתהליכים מדיניים נוטים להיטיב עם הכלכלה אבל בדרך כלל אחרי קצת זמן כולם מתפכחים. היום כבר כולם מבינים שאין מה להתרגש מהקטע המדיני. השוק לא מגיב כל כך לא בגזרת המטבע, לא בגזרת המניות, הבנקים קצת יורדים בגלל כחלון אבל זה כבר מגולם במחיר, לא צריך להתרגש מזה. אם הרצוג היה לוקח את הבחירות היינו רואים את השוק טיפה יותר צוהל, כי השוק מייחס כאמור להתפתחויות מדיניות יתרון בטווח הקצר לפחות. אם תהיה ממשלת ימין מוחלטת - מבחינת בידוד מוחלט מול העולם - זה יכול כמובן להשפיע גם לרעה. בסוף מה שמכריע את הכלכלה זה היוזמה והיזמות של הישראלים וכמעט לא משנה מי ראש הממשלה. אני מאמין שהממשלה תפעל להוזלת יוקר המחיה והורדת מחירי הדיור, קל מאד לפתור את זה. היו עסוקים עד עכשיו בענייני אגו וכוח וכל אחד מנסה לנכס לעצמו את ההצלחות ודווקא אם תהיה מפלגה אחת חזקה אולי זה יהיה יותר קל. במקרה הזה יכול מאד להיות שביבי מסתכל על הכהונה כאחרונה וירצה שיזכרו אותו לטובה".

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות פסגות אמר היום "גם אם מדובר על ממשלה שהציר שלה הוא הליכוד-הבית היהודי-כולנו-המפלגות החרדיות היא לא תוכל להימנע מלשים את נושא יוקר המחייה ועלות הדיור כמו גם את הרפורמות הנדרשות במשק בראש סדר היום. יתרה מכך, אם אכן כחלון ימונה לשר אוצר הוא צפוי לקדם את הרפורמה עליה הכריז במערכת הבנקאות. ועם זאת מדובר על ממשלה שאינה צפויה להיות עוינת למגזר העסקי ולכן ניתן להעריך שהרפורמות ייעשו תוך הקשבה לקהילה העסקית. לשווקים, שגם כך חוששים מהתערבות יתר של הממשלה בסקטור העסקי, פעולות של ממשלה כזו לא צפויות לפגוע במדדי המניות והם צפויים להמשיך לעלות. עם זאת, לאור הביקורת הבינ"ל על מדיניות ממשלת ישראל שהלכה והצטברה בשנים האחרונות, הקמה של ממשלה בעלת מאפיינים ימניים אף יותר מזו האחרונה עלולה להביא לעליית מדרגה גם ביחס הבינ"ל לישראל. תרחיש כזה עלול להידרדר לכדי ירידה חדה בתיירות ובהשקעות זרות בישראל ואף להתגברות החרמות על תוצרת ישראלית בעולם במקרה הגרוע יותר. לכן, שילוב השקעה בחו"ל נראה גם היום כאסטרטגיה מנצחת לתיק השקעות".

גילעד אלטשולר, צילום: עמית שעל גילעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גילעד אלטשולר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות