אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס: נתוני המכירות השנתיות של איתמר מדיקל דלפו לרשת

אופס: נתוני המכירות השנתיות של איתמר מדיקל דלפו לרשת

התוצאות של החברה ל-2014 פורסמו ברשת - לפני שדירקטוריון החברה ראה אותם ולפני שקיבלו אישור ממשרד רואי החשבון המבקר. איתמר מדיקל: "מדובר בטעות אנוש"

22.03.2015, 11:31 | גיל קליאן
לפי החוק, חברה ציבורית צריכה קודם כל לדווח על התוצאות שלה באמצעות מערכת הדיווחים של הבורסה, ורק לאחר מכן להפיץ את הבשורה לכלי התקשורת. אבל כמו כל עיקרון אידיאלי, הוא לא תמיד מתקיים.

קראו עוד בכלכליסט

כך במקרה של איתמר מדיקל, שיצא עקב "טעות אנוש" כי המכירות השנתיות שלה נחשפו לציבור באחד מאתרי החדשות ביום חמישי האחרון, לפני שדווחו כנדרש במערכת הדיווחים של הבורסה. מדובר באירוע מאוד מביך ולא נעים לחברה עצמה, שפעלה למחוק את הנתון באתר ולדווח כי מדובר בנתון מתוך טיוטת הדו"ח של החברה, שיכול עוד להשתנות בגירסה הסופית.

לפי הנתון, שפורסם בכתבה עם הכותרת המחמיאה: "איתמר מדיקל מצדיקה את הפוטנציאל הגדול", מכירות איתמר מדיקל עלו ב-2014 בשיעור של 23% ועמדו על 16.4 מיליון דולר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג
הנתון פורסם ביום חמישי בשעה 14:13 אחר הצהריים, והורד מהאוויר רק ביום שישי. הדיווח למשקיעים בבורסה הגיעה רק היום בשעות הבוקר. החברה לא הסבירה מדוע המתינה ליום ראשון בבוקר על מנת לדווח על משהו שידוע לה מאז יום חמישי.

עוד עולה מהדיווח של איתמר מדיקל – הנתונים יצאו לפני שדירקטוריון החברה ראה אותם, וכן לפני שקיבלו אישור ממשרד רואי החשבון המבקר של החברה. כך, יהיה מעניין מאוד לחכות לפרסום הדו"חות של איתמר מדיקל ביום שלישי הקרוב, ולראות עד כמה הנתון מהגולמי של מכירות החברה יהיה שונה מהנתון המבוקר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות